Zielonka: podjęta decyzja o przejściu szkoły na nauczanie zdalne

0
97
Zespół Szkół technicznych i Branżowych to jedna z największych placówek edukacyjnych powiatu brzeskiego
Zespół Szkół technicznych i Branżowych to jedna z największych placówek edukacyjnych powiatu brzeskiego

Wczoraj, 3 listopada 2021 r. dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych Jerzy Soska podjął decyzję o przejściu szkoły na nauczanie zdalne. Decyzja ta jest podyktowana, jak sam stwierdził w komunikacie, dużą ilością uczniów i nauczycieli objętych kwarantanną.

Po konsultacjach z sanepidem i organem prowadzącym szkoły zapadła decyzja o tymczasowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych. Przez najbliższy tydzień uczniowie będą się uczyć z wykorzystaniem narzędzi do nauki zdalnej. Jest to znacznie wygodniejszy sposób nauczania, jednakże również znacznie mniej efektywny. Z tego powodu zdalna forma zajęć obejmuje okres jednego tygodnia.

Wobec pogarszającej się sytuacji pandemicznej dyrekcja znajduje się w trudnej sytuacji, z powodu pojawienia się przypadków zakażeń w szkole postanowiono zredukować ryzyko rozprzestrzenienia się choroby w placówce.

Decyzja o przejściu szkoły na nauczanie zdalne nie obejmuje młodocianych pracowników. Jeżeli nie przebywają na kwarantannie, ta grupa uczniów nadal będzie uczęszczać do pracodawców na zajęcia praktyczne.

_

Zdj. ZSTiB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj