Krąży Józefa koło radnych

0
2625

Wybory samorządowe za nami. Teraz czas na poukładanie powyborczych puzzli w jakąś sensowną całość i rozpoczynamy kolejne pięć lat naszego samorządowego życia. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie dobrze, bo oczywiście będzie dobrze. Różnie się to poukładało w poszczególnych gminach naszego powiatu, i o tym jeszcze warto będzie napisać. Teraz o naszym pięknym powiecie, jako powiecie. Bardzo niezwykle wyborcy zdecydowali w tych wyborach. Do wyścigu stanęło sześć drużyn, z tego cztery przekroczyły próg wyborczy i uczestniczą w podziale mandatów. Prawo i Sprawiedliwość (ach co za przewrotna nazwa, biorąc pod uwagę, co tu nawyrabiała w ostatnich tygodniach posłanka Józefa Szczurek-Żelazko i jej plenipotenci) zdobyło w liczącej 21 mandatów Radzie Powiatu, aż 10 mandatów. Wspaniały sukces. Wspaniały, tylko do pełni szczęścia brakuje ……jednego mandatu!  „Tak daleko nam do siebie i tak blisko. Jak na wyciągnięcie dwojga dłoni. I nikt nie wie, jeszcze nie wie, czy to iskra. Czy to między nami miłość płonie”.

Natychmiast po uzyskaniu informacji jak niewiele brakuje do szczęścia (czyli możliwości zameldowania w Centrali, że może i zamieniliśmy partię w prywatny folwark i wykolegowaliśmy kolegów, ale powiat „odbiliśmy”), chwycili za telefony zarówno posłanka  Józefa Szczurek–Żelazko i jej wierny plenipotent  Adam Kwaśniak, specjalista od wykańczania kolegów (w tym przypadku koleżanki) siedzących po jego prawicy, a który bez trzymania się spódnicy posłanki, byłby kompletnie nikim i on doskonale o tym wie.

Zamiast jednak, jak uczciwi ludzie (dowcip sezonu)  po prostu zadzwonić do liderów list, zaproponować spotkanie i rozmowę na temat ewentualnej współpracy, zaczęli wydzwaniać do prawie wszystkich radnych elektów z pozostałych list, oczywiście szerokim łukiem okrążając ich liderów. Taka spryciula i jej sprzyciaż. Tajemnica taka, wszak ta oryginalna para, bardzo lubi robić niespodzianki. Tym razem postanowili zaskoczyć liderów konkurencyjnych list (cha, cha, cha, co za dowcip pierwszorzędny!”). Pewnie myśleli, że kombinatorstwo przy tworzeniu swoich lis wyborczych, rozszerzą na Radę Powiatu.

Czy te o czy mogą kłamać?

O plenipotencie Adamie Kwaśniaku szkoda nawet pisać, bo ten człowiek wiarygodność ma zerową i jest zakulisowym pośmiewiskiem dokładnie wszystkich. Jego telefony i propozycje, są okazją do różnych dowcipów w towarzystwie. Do akcji wkroczyła więc sama posłanka Józefa Szczurek-Żelazko. Prawdopodobnie wyobraża sobie, że przed posłanką zgina się wszelkie kolano istot ziemskich i niebieskich i posłance nikt nie odmówi. No to niech sobie dalej tak wyobraża. Wiarygodność posłanki Józefy Szczurek-Żelazko jest dokładnie taka sama jak wiarygodność jej plenipotenta, czyli po prostu zerowa.

Zachowanie godne jakiejś podfruwajki z pierwszych klas liceum. Szanowna Pani, może choć odrobinę godności! Do jasnej Anielki, była Pani przecież wiceministrem zdrowia w rządzie Rzeczypospolitej Polskiej! To do czegoś zobowiązuje! Może Pani nie ma godności, ale proszę chociaż mieć wzgląd na urząd który Pani kiedyś piastowała! Pląta się Pani po naszej gminie i powiecie, i próbuje dalej judzić, jakby mało już Pani dziadostwa narobiła. Traktuje Pani radnych jak dzieci, a obecnych jeszcze Starostę i Wicestarostę, jak jakichś gamoni , którym można na inauguracyjnej sesji Rady Powiatu pokazać fucka, tak jak Pani pokazała ludziom, którzy dla PiS na tym terenie zrobili bardzo dużo bez Pani pomocy. Nikt z Panią rozmawiać nie będzie, bo wszyscy są ludźmi poważnymi, którzy tu mieszkają i zależy im na zgodnej współpracy, a nie na byciu Pani popychlami. Jak Pani nie potrafi, jak uczciwy człowiek, skontaktować się z liderami list, to niech Pani się nie wtrąca i nie pogarsza swojego i tak już zaszarganego wizerunku. Niech Pani nie kończy swojej kariery w Brzesku w tak żenującym stylu. Lokalni działacze PiS bez problemu sobie bez Pani poradzą, tak jak do tej pory sobie radzili. Po tym co Pani nawydziwiała, dziwne, że jeszcze Pani nie wywieźli na taczkach do rodzinnej wsi. Ale proszę się nie trapić z tego powodu i nie desperować, bo bardzo prawdopodobne, że już jest Pani niedaleko od tego spektakularnego wyjazdu z naszego powiatu. Sama sobie Pani na to zapracowała i dalej pracuje. Proszę robić tak dalej i patrzeć końca, przyjdzie szybciej niż się Pani wydaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj