Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny

0
354

Aleksandra Turlej i Anna Zachara to laureatki głównych nagród w czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego „1 Batalion Czołgów w Żurawicy – spadkobiercy pancerniackiej tradycji”, w którym tradycyjnie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych z Mokrzysk i Żurawicy. 

W konkursie wzięło udział 46 uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach. W części plastycznej wystartowało 21 osób, a pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno: Anna Zachara, Martyna Korepta i Katarzyna Szuba. Wyróżnienia przyznano Zuzannie Jarosz i Kacprowi Gałkowi. W części historycznej uczestniczyło 25 osób, a kolejność na trzech pierwszych miejscach była następująca: Aleksandra Turlej, Zuzanna Popek i Magdalena Filipowska. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali Jagoda Kubiczek i Karol Stolarz.

Wręczenie nagród dla najlepszych uczniów z Mokrzysk miało miejsce we wtorek, 28 marca. Gospodarzem uroczystości był dyrektor szkoły Marek Kossoń, a obecni na niej byli między innymi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, radna miejska Ewa Chmielarz-Żwawa oraz dowódca batalionu w Żurawicy pułkownik Rafał Kluz, Wszyscy troje to – wraz Radą Rodziców – fundatorzy nagród. Te w tym roku były niezwykle atrakcyjne – wśród nich upoważniające do zakupów w sklepie komputerowym karty podarunkowe o wartości 500, 300 i 200 złotych, książki, smartband, aparat fotograficzny, długopis 3D i gry edukacyjne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i jabłka podarowane przez jednego z sadowników z Żurawicy.  

Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny pod hasłem „1 Batalion Czołgów w Żurawicy – spadkobiercy pancerniackiej tradycji” organizowany jest od 2020 roku. Uczestniczą w nim niezmiennie uczniowie szkół podstawowych w Mokrzyskach i Żurawicy.  Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia są dyrektorzy obu placówek oraz dowództwo batalionu, a patronat nad nim sprawują burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk. W Mokrzyskach koordynatorkami konkursu od pierwszej jego edycji są Beata Gicala i Dorota Węglarz.

Niezmienny jest również główny cel konkursu, którym jest przypomnienie postaci pochodzącego z Mokrzysk Józefa Koczwary – patrona 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy.

_

Brzesko.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj