III Brzeski Jarmark Wielkanocny

0
365

Brzeski Jarmark Wielkanocny odbył się w tym roku w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br., i mimo niesprzyjającej aury zgromadził na Rynku tłumy mieszkańców gminy i gości z wielu innych stron regionu.

 

Wszystko rozpoczęło się na głównym placu miasta od poświęcenia przez księdza proboszcza Józefa Drabika wielkanocnych palm, po czym – zgodnie z tradycją – ruszyła procesja w kierunku kościoła pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła. Tuż po mszy świętej odbyły się wszystkie wydarzenia przewidziane w programie tegorocznego Jarmarku. 

 

Najmłodsi uczestnicy Jarmarku po raz kolejny mogli wspólnie kolorować olbrzymie jajka wielkanocne. Chęć wykonania kolorowych pisanek była w nich tak wielka, że organizatorzy zmuszeni zostali do przyśpieszenia pory rozpoczęcia tego punktu programu.   

 

Gościem specjalnym wydarzenia był Zbigniew Kurleto, znakomity kucharz, prezes małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników, były wieloletni szef kuchni w legendarnym krakowskim Wierzynku. Na niedzielę palmową w Brzesku zorganizował pokaz gotowania tradycyjnego wielkanocnego żurku, okraszając swoją prezentację wieloma ciekawostkami i fachowymi poradami dotyczącymi sztuki kulinarnej.

 

Atrakcyjne stoiska na Jarmark przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Jasienia, Mokrzysk, Okocimia, Poręby Spytkowskiej, Sterkowca, a także KGW „Tradycja” z Jadownik, „Wisienki Trzymamy Się Razem” z Wokowic i „Stanisławianki” ze Szczepanowa.

Bogata była też lista wystawców proponujących wielkanocne potrawy, wędliny i wyroby garmażeryjne oraz świąteczne ozdoby. Swoje produkty prezentowały:  Maliny znad Kisieliny – Renata Nasiadka, Leszczyński Spichlerz, Pracownia Florystyczna Przesadzone – Aleksandra Habela, Ewa i Marian Babiczowie, Anna Świątkowska, Ewelina Libera, Elżbieta Miszkinis, Antoni Osmęda, Kamil Stachurski, Pyrki u Gicków – Teresa Gicala, Fabryka Uniesień Izabela Trzaska, Wender – Mieczysław Węglicki, Wojciech Lwowski, Restauracja Rzym, Wooden Chic – Anna Motyka-Kulpa, Kawowe Love – Dorota Kwiecień, Projekt Ciacho By Natalie – Natalia Ropek, Alfred Szuba, Ewa Weichert i Maria Kruszyna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej.

 

Brzesko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj