Turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku

0
91

Dzień 24 lipca ustanowiony jest Świętem Policji. Z tej okazji brzescy policjanci zainicjowali turniej piłki nożnej wśród mundurowych i instytucji współpracujących z Policją. Siedem drużyn walczyło o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku.

W minioną sobotę tj. 21 lipca br. o godz. 9.30 na kompleksie sportowym w Szczurowej spotkali się miłośnicy piłki nożnej. Turniej rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz, który życzył wszystkim powodzenia w sportowych zmaganiach a przede wszystkim dobrej zabawy w duchu fair play.

Na rozpoczęciu nie zabrakło również Wójta Gminy Szczurowa, który udostępnił zaplecze sportowe, aby zawody mogły się odbyć. O oprawę całego spotkania zadbali Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej Grzegorz Zarych oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurowej Alina Oleksy. Sportowym zmaganiom przyglądali się także I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Grzegorz Wyskiel, Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł.insp. Mariusz Dymura, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku mł. bryg. Piotr Słowiak. Przeprowadzenie turnieju nie byłoby możliwe również bez wsparcia finansowego Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Przewodniczącego NSZZ Policjantów w Brzesku Marek Krawczyk.

Do sportowej rywalizacji stanęło 7 drużyny. Drużyny w drodze losowania podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się drużyny z: KPP w Gorlicach, Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, Urzędu Gminy w Szczurowej oraz KPP w Brzesku. W grupie B zagrały zespoły z KMP w Tarnowie, KPP w Bochni i PSP w Brzesku. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie: Mirosław Pysno oraz Sławomir Pudło.

Po długiej i zaciętej rywalizacji w meczu o finał spotkały się drużyny policjantów z Tarnowa i Urzędu Gminy w Szczurowej. Podczas meczu nie padła żadna bramka a o wyniku starcia zadecydowały rzuty karne przynosząc drużynie ze Szczurowej zwycięstwo.

O trzecie miejsce walczyły drużyny policjantów z Bochni oraz funkcjonariuszy Zakładu Karnego. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do bocheńskich policjantów, którzy zasłużone III miejsce zdobyli w rzutach karnych.
Finaliści turnieju:
I miejsce – Urząd Gminy w Szczurowej
II miejsce – KMP w Tarnowie
III miejsce – KPP w Bochni

Podczas rozgrywek wyłoniono też króla strzelców, został nim zawodnik Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.
Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku otrzymały dyplomy i puchary. Pozostałe drużyny również zostały uhonorowane statuetkami za udział w turnieju. Gospodarze turnieju – drużyna policjantów z Brzeska otrzymała Puchar Wójta Gminy Szczurowa jako nagrodę publiczności.
Szef brzeskich policjantów podziękował wszystkim uczestnikom za tak chętny udział w turnieju oraz współorganizatorom bez wsparcia których zorganizowanie rozgrywek nie byłoby możliwe.

Wszystkim drużynom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział w sportowych zmaganiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj