Prawdziwe sportowe emocje można było poczuć we wtorkowe późne popołudnie w Strefie Kibica zorganizowanej w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej!

Sołtys Adrian Zaleśny wraz z członkami lokalnej Straży Pożarnej zadbał o profesjonalne przygotowanie tego miejsca przed meczem Polska- Senegal.

Cała sala przystrojona w biało-czerwone barwy i specjalne mazaki do twarzy w tych kolorach sprawiły, że każdy był gotowy do kibicowania. Atmosfera entuzjazmu i nieustanne typowanie wyników panowały już kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu.

Na miejscu pojawił się nawet kibic z bębnem! Jego obecność bardzo dobrze działała na zgromadzonych, nie było osoby która nie dała się ponieść emocjom w trakcie spotkania i wszyscy zgodnie dopingowali naszych piłkarzy.

We wspólnym przeżywaniu spotkania brał udział również Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Sprawy sportu są mu bardzo bliskie gdyż jest on członkiem Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia „Ludowe Zespoły Sportowe”  w którego strukturach działa na terenie całego kraju, głównie na wsiach i małych miasteczkach setki klubów sportowych. Dzięki nim dziesiątki tysięcy dzieciaków może stawiać swoje pierwsze kroki na drodze sportowej kariery.

Nadzieja na zwycięstwo i głośny doping nie zmalały nawet po golach zdobytych dla Senegalu. W przerwie meczu organizatorzy zajęli czas najmłodszym kibicom grami i zabawami. Nie trwało to jednak długo gdyż krótka przerwa minęła szybko i wszyscy zgodnie wrócili dopingować naszych w walce o zwycięstwo. Im bliżej było do końca meczu tym gorliwszy był doping ze strony Porębskich kibiców, czuło się że wszyscy liczą jeszcze na uśmiech losu i do ostatniej minuty  wyczuwalne było ogromne napięcie.

Porażka na mundialowej murawie nie oznaczała jednak końca zabawy w Strefie Kibica. Dzieciaki miały możliwość wrócić na specjalnie na tę okazję rozłożoną sztuczną trawę aby wziąć udział w grach z nagrodami które ufundowali Pan Władysław Kosiniak- Kamysz i Pan Tomasz Latocha, mogliście to z reszta obejrzeć u nas w relacji na żywo.

Sołtys Adrian Zaleśny był bardzo zadowolony z frekwencji i atmosfery. Już zapowiedział że następna okazja do wspólnego kibicowania w najbliższą niedzielę o 20, kiedy polska drużyna będzie walczyć z Kolumbią!

To może być całkiem dobry pomysł dla kibiców z miasta którzy chcą wraz z innymi oglądać spotkanie z Kolumbią i razem przeżywać sportowe emocje,  gdyż nie wiadomo nic na temat potencjalnego puszczania meczu w trakcie odbywających się w tym czasie imprez z okazji Dni Brzeska. Nawet w czasie słynnego Festiwalu w Opolu przerwano koncert, aby widzowie mogli obejrzeć mecz Polski z Chile odbywający się w Poznaniu, choć był to mecz towarzyski, a nie jak obecnie, mecz na Mistrzostwach Świata i to – jak się to mówi – mecz “o życie”. W Brzesku jednak nikt na to nie wpadł, a nawet jeżeli tak by miało być, to w każdym razie nikt o tym nie słyszał.  Do Poręby Spytkowskiej jest tylko kilkanaście minut samochodem, a Porębianie, tradycyjnie bardzo gościnni. Warto przyjechać, emocji na pewno nie zabraknie.

Michał Waresiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj