Akcja „102 litry krwi na rocznicę powstania Policji”

W dniu 12 marca 2021 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku stanie „krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tego dnia w godzinach 8:00-13:00 policjanci, pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą komendę będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych.

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz oraz Zarząd Klubu HDK zachęca wszystkich chętnych, aby podzielić się bezcennym darem, jakim jest krew. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkich istnień. Policjanci oraz pracownicy policji to osoby pełne empatii, zawsze gotowi do niesienia pomocy. Dzięki zaangażowaniu w akcję krwiodawstwa mogą wspomóc najbardziej potrzebujących. To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych do czynnego udziału w zbiórce.

_
KPP Brzesko