ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Uczniowie szkół z terenu powiatu brzeskiego jak co roku licznie wzięli udział w powiatowych eliminacjach do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód.  Nad przebiegiem turnieju czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego brzeskiej komendy. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.

Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wczoraj, 25 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło osiem drużyn w kategorii wiekowej od 10 – 12 lat i 10 drużyn w kategorii wiekowej powyżej 12 lat. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, ich zadaniem było rozwiązanie testu obejmującego zagadnienia dotyczące zasad i przepisów z zakresu ruchu drogowego.  Na uczestników czekał też specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym prezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska w składzie asp. Szczepan Biłos, asp. Adam Bereta, asp. Marcin Ćwioro, asp. Winicjusz Polek, st.sierż. Jacek Klimas i Kinga Tokarz, komisji przewodniczył naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, kom. Tomasza Nosala.

Wyniki turnieju

Grupa wiekowa od 10 – 12 lat

 1. miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku
 2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach
 3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Indywidualnie

 1. miejsce  –  Sebastian Zachara (ZS-P w Brzesku)
 2. miejsce  – Kinga Witek (ZS-P w Brzesku)
 3. miejsce  – Piotr Strzesak (ZS-P w Brzesku)

Grupa wiekowa powyżej 12 lat

 1. miejsce  – Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach
 2. miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Biesiadkach
 3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach

Indywidualnie
1.miejsce  – Kamil Musiał (ZSP w Biesiadkach)

 1. miejsce – Jakub Niedźwiedzki (SP w Mokrzyskach)
 2. miejsce – Kamil Pisarczyk (Uszew)

Zwycięzcy otrzymali atrakcje nagrody (drukarki, sprzęt elektroniczny, torby sportowe i plecaki) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Dębnie oraz Urząd Gminy w Borzęcinie. Nagrody wręczyli komendant powiatowy policji w Brzesku – mł.insp. Bogusław Chmielarz oraz w imieniu burmistrza Brzeska wiceprzewodniczący rady miejskiej, Kamil Trąba.

-Serdecznie dziękujemy samorządom za ufundowanie nagród, a gospodarzom turnieju – dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku i Jerzemu Chrabąszczowi za pomoc przy organizacji turnieju. Duże podziękowania należą się też opiekunom grup, którzy tak dobrze przygotowali swoich uczniów do tego turnieju. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w turnieju na szczeblu wojewódzkim – mówi rzecznik brzeskiej komendy, Ewelina Buda.

Brzesko.pl