GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku już po raz kolejny odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowany przez zarząd gminny OSP RP. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, każdą placówkę reprezentował trzyosobowy zespół. Przebieg turnieju śledzili obserwatorzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – Władysław Świder i Dominik Machał oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Józef Cierniak. Organizatorami konkursu był prezes gminnego zarządu OSP RP – Marian Czarnik oraz komendant gminny OSP – Krzysztof Rachwał, zwycięzcy odebrali nagrody z rąk burmistrza, Tomasza Latochy.

Każdy z uczestników turnieju miał do rozwiązania test składający z 30 zamkniętych pytań, a niektóre z nich były naprawdę trudne i dotyczyły gaśniczego sprzętu, przyczyn wybuchu pożarów i bojowych samochodów, z jakich korzystają strażacy.

-Konkursowicze wykazali się imponującą wiedzą – mówi prezes Marian Czarnik. –Konkurs organizowany jest z myślą o tym, aby uczyć dzieci i młodzież, jak mają się zachować w sytuacji zagrożenia i w jaki sposób zapobiegać pożarom. Nie bez znaczenia jest także fakt, że turniej promuje straż pożarną i jej wartości.

Konkursowe zmagania przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych – szkół podstawowych i gimnazjów. W pierwszej z nich zwycięzcami zostali Jakub Niedźwiecki z PSP z Mokrzysk, Dominik Cholewa z PSP z Mokrzysk i Jakub Olchawa z PSP nr 3 z Brzeska. W kategorii gimnazjów najlepsi byli Bartosz Musiał z PSP z Mokrzysk, Maciej Gaczoł z PSP z Jadownik oraz Mateusz Hanusiak z PSP ze Szczepanowa.
Zwycięzcy reprezentować będą gminę w konkursie powiatowym, który odbędzie się 3 kwietnia z komendzie PSP w Brzesku.

Brzesko.pl