BROWAR PRZYGOTOWUJE SIĘ DO BUDOWY NOWEGO WYJAZDU Z ZAKŁADU

Jak zapewnia dyrektor brzeskiego browaru, Michał Napieracz trwają prace mające na celu budowę nowego wyjazdu z zakładu, co wyprowadzi ruch samochodów ciężarowych z ulicy Browarnej.

-Nie ukrywam, że przygotowania do budowy nieco się opóźniają, w żadnym wypadku nie leży to jednak po naszej stronie. Uzyskanie opinii, dokumentów, pozwoleń wodno-prawnych, operatów środowiskowych, wreszcie uregulowanie spraw związanych z gruntami, na których ulokowana będzie inwestycja to procesy długotrwałe. Teraz dokumentacja jest już na ukończeniu i najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych miesięcy ogłosimy przetarg, który wyłoni wykonawcę. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem i nie zaistnieją żadne dodatkowe trudności być może jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę – wyjaśnia dyrektor Michał Napieracz.

Plany zakładają budowę bezkolizyjnych pasów drogowych, które stanowić będą wjazd i wyjazd z zakładu. Jako że wyjazd z browaru będzie jednokierunkowy, konieczna będzie także budowa ronda, na którym dostawcze samochody rozjeżdżać się będą w kierunku Tarnowa i Krakowa.

-Usytuowanie zjazdu w nowym miejscu spowoduje, że będziemy musieli zmienić organizację ruchu w całym zakładzie, powstać musi nowa portiernia i parkingi oraz bezpośredni dojazd do magazynów znajdujących się przy ulicy Cegielnianej – dodaje dyrektor Napieracz.

brzesko.pl