Słowa policyjnej roty wypowiedziało 112 nowych policjantów

9 stycznia 2019r. o godz. 10:00, w siedzibie Muzeum Lotnictwa  Polskiego przy ul. al. Jana Pawła II 39 w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie  nowo przyjętych policjantów.  Młodzi adepci  sztuki policyjnej  otrzymali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora dra Krzysztofa Pobuty.  Gościem uroczystości był Zbigniew Starzec, Wicewojewoda Małopolski, który wręczył nowym policjantom zasady etyki policyjnej  

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 112 funkcjonariuszy. Funkcjonariusze ci, zostali przyjęci do służby w garnizonie małopolskim  31 grudnia ubr. (w 2018 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął  do podległych jednostek  w sumie 480 osób).

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami sześciomiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.  Najwięcej  z nich trafi do Krakowa – 43 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji a 11  Komendy Powiatowej   Policji w Krakowie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią  m.in. Oddział Prewencji Policji. Zasilone zostaną także szeregi komend miejskich, powiatowych oraz  komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 6 nowych policjantów trafi do KPP Chrzanów . Do komend powiatowych  Policji w Oświęcimiu, Olkuszu oraz Myślenicach przydzielonych zostanie po 5 policjantów. Komendy Powiatowe w Brzesku i Nowym Targu zyskają po 4 młodych adeptów sztuki policyjnej,  natomiast Komendy w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej po 3 policjantów . Do  Komendy Powiatowej w Miechowie, Zakopanem, Dąbrowie Tarnowskiej i Limanowej trafi natomiast  po dwóch funkcjonariuszy. W jednostkach Policji w Nowym Sączu oraz  Proszowicach służbę rozpocznie po 1 nowym funkcjonariuszu.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

_

KPP Brzesko