Niezwykły koncert w Brzesku- Słotwinie

Wczoraj 6 stycznia 2019 r.kościół w Brzesku – Słotwinie był miejscem wspaniałego wydarzenia kulturalnego. Miał w nim miejsce Koncert Kolęd i Pastorałek, których wykonawcami był Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wraz z kwartetem smyczkowym „Apotheosis”.

Chór z Tarnowa jest aktualnie jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych młodzieżowych chórów w całej europie. Ich śpiew zachwycił słuchaczy zgromadzonych w parafialnym kościele. 

Piękne wykonania religijnych pieśni doskonale wpisały się w brzeskie obchody świąt Bożego Narodzenia. W murach świątyni zabrzmiały nie tylko tradycyjne utwory bożonarodzeniowe, lecz również mniej i bardziej znane pieśni o tej tematyce.

Wszyscy zgromadzeni byli oczarowani występem, po jego zakończeniu artyści obiecali, że z wielką przyjemnością odwiedzą jeszcze kiedyś brzeską parafię.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom całego spektaklu Zarządowi Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej — organizatorom wydarzenia.

Honorowy patronat nad koncertem objęli Andrzej Potępa – Starosta brzeski, Tomasz Latocha – Burmistrz Brzeska i Janusz Kwaśniak – Wójt Borzęcina.