Dzień Pluszowego Misia W GBP W Szczurowej

Pluszowy miś od 116 lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci oraz wielu dorosłych. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo:

„czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”

Gminna Biblioteka w Szczurowej, już kolejny raz świętowała ten dzień z przedszkolakami, które wraz z Panią Anetą Szot uczestniczyły w dwugodzinnym bloku zajęć poświęconemu temu dniowi. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały swoje maskotki, nadały imię Misiowi maskotce biblioteki- Krzyś. Kolejno słuchały czytanych bajek o misiach w interpretacji Pani Anny Gdowskiej i brały udział w licznych zgadywankach.

Drugą część spotkania poświęcono na konkursy sprawnościowe, kolorowanie obrazków, szereg gier i zabaw rozwijających spostrzegawczość, logiczne myślenie przygotowanych przez Panią Teresę Klamkę, w których ku radości dzieci, udział brali również opiekunowie i organizatorzy spotkania.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za mile spędzony czas, zaśpiewały piosenki o misiach i zapowiedziały się z kolejnymi wizytami. Podczas spotkania dzieci otrzymały słodycze i drobne upominki.

W imieniu GBP w Szczurowej serdeczne podziękowania składamy na ręce pracowników GCKCziS w Szczurowej za pomoc: Pani Elżbiety Solak za wykonanie dokumentacji fotograficznej ze spotkania oraz Panu Krzysztofowi Wolszy za przygotowanie scenografii- Misia.

__

Teresa Klamka, kierownik GBP w Szczurowej