100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania niepodległości

Jedenasty listopada 2018 r.  jest szczególnym dniem dla wszystkich Polaków. Równo 100 lat temu dzięki ofiarności i poświęceniu naszych przodków odzyskaliśmy niepodległość i żyjmy w wolnej suwerennej i niepodległej Polsce.

 Dzisiaj patriotyzm nie wymaga od nas poświęcenia życia i ofiary krwi,  nie jesteśmy zmuszeni walczyć o utrzymanie granic o wolność słowa i języka polskiego. Dzisiaj patriotyzm ma zupełnie inny wymiar i znaczenie, to troska o nasze narodowe symbole i tradycje o naszą historię i szacunek do przodków oraz siebie nawzajem o jedność narodową i godne reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Bez wątpienia niezaprzeczalnym przejawem patriotyzmu jest troska o zdrowie narodu polskiego  i w ramach tych działań  klub Honorowych Dawców Krwi „MOTOJADOWNIKI” wspólnie z klubem HDK przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku realizuje projekt współfinasowany przez powiat brzeski „100 litrów krwi na 100 lecie niepodległości”.  Dzisiaj w tak znaczącym dniu w ramach uczczenia święta niepodległości  ponad  200 krwiodawców zgłosiło się  w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku by podzielić się darem krwi z potrzebującymi.  Zorganizowana przez nas akcja  przerosła nasze oczekiwania i możliwości,  udało się nam zarejestrować  74 dawców i pobrać 25 litrów krwi. Aby nie zniechęcać licznej grupy chętnych nie zaprzestajemy naszych działań.  Wszystkich którym dzisiaj nie udało się wykrwawić zapraszamy w dniu 18 listopada 2018 r. (niedziela) w godzinach od 12:00 – 16:00 na teren szkoły podstawowej nr 3 w Brzesku przy ul. Legionów Piłsudskiego na kolejną akcję krwiodawstwa.

Z wyrazami uznania szacunku i podziękowania za najcenniejszy dar krwi dla wszystkich krwiodawców którzy nas odwiedzili Prezes Klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku bryg. Wojciech Podleś.

PSP Brzesko