Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

W poniedziałek, 15 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy w regionie. 

Oprócz pełnowymiarowej hali sportowej inwestycja obejmie również utworzenie niezbędnej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej. Powstaną także nowe sale dydaktyczne. Obiekt będzie przystosowany nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego czy też organizacji zawodów sportowych. Będą się tam również odbywać uroczystości szkolne oraz gminne. Hala będzie dostępna zarówno dla uczniów, organizacji społecznych, jak i samych mieszkańców. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na 2020 rok.

– To historyczne wydarzenie i zarazem sukces naszej gminy. Udało nam się pozyskać dużą dotację, aby stworzyć obiekt, który będzie służył przez najbliższe dziesięciolecia całej społeczności naszej gminy. 15 października 2018 roku zapisze się złotymi literami w historii gminy Dębno. Dziękuję wszystkim za obecność i zapraszam już na uroczystość otwarcia tego fantastycznego obiektu – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wartość tego projektu, to prawie 12 milionów złotych, z czego 4 miliony zostały przyznane Gminie Dębno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wykonawcą inwestycji, w wyniku przeprowadzonego przetargu, zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa.

Na uroczystości obecni byli m.in.: Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura wraz z radnymi, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie wraz z Radą Rodziców.

Galeria zdjęć <<<

ug