Znamy już kandydatów do Rady Miejskiej

Wczoraj minął termin zgłaszania list kandydatów w nadchodzących wyborach do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. W gminie Brzesko Cztery komitety zarejestrowały swoje listy. KWW Racjonalni Razem zdecydował się nie wystawiać własnej listy, tylko przyłączyć się do KWW Brzesko OdNowa. Na dzisiaj trzy komitety zadeklarowały wystawienie własnego kandydata na urząd Burmistrza Brzeska. KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej, powstały z inicjatywy dotychczasowego wieloletniego przewodniczącego Rady Miejskiej z ramienia PiS Krzysztofa Ojczyka, jeszcze się nie określił, czy wystawi własnego kandydata, czy też może poprze któregoś z obecnie zadeklarowanych.

Nie można ukrywać, że spore zaskoczenie wywołała wolta kilku radnych, którzy na listach Prawa i Sprawiedliwości weszli do kończącej właśnie swoją kadencję rady Miejskiej, a nawet dzięki poparciu klubu Radnych PiS, sprawowali w tej radzie prominentne funkcje. Najbardziej znany to oczywiście Krzysztof Ojczyk — Przewodniczący Rady Miejskiej, ale również Bogusław Babicz – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, oraz Barbara Borowiecka – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. Barbara Borowiecka i Krzysztof Ojczyk są liderami list w swoich okręgach, chociaż określenie „swój okręg” w przypadku Krzysztofa Ojczyka jest dosyć problematyczne. Powszechnie wiadomo, że od wielu już lat mieszka w Okocimiu i właściwie z tamtego okręgu powinien kandydować, gdyby tak po faktycznym miejscu zamieszkania oceniać „swój okręg”. Oczywiście pod względem czysto formalnym wszystko jest poprawnie, ale jednak okręg, z którego startuje Krzysztof Ojczyk, to nie jest okręg, w którym mieszka. Nie wiadomo dlaczego nie zdecydował się na start z okręgu nr 3, w którym znajduje się Okocim. Być może nie miał odwagi zmierzyć się z tak mocnymi rywalami, jak Franciszek Brzyk z Okocimia, Adrian Zaleśny z Poręby Spytkowskiej, czy Jarosław Sorys z Jadownik.

Ciekawie przedstawia się lista KWW Brzesko OdNowa, gdzie w okręgu nr 4 lideruje sam Tomasz Latocha – kandydat na burmistrza. Z obecnie zadeklarowanych kandydatów na wyborach na urząd burmistrza jest on jedynym, który startuje równocześnie do Rady Miejskiej, aby niezależnie od wyników wyborów, mieć możliwość pracować dla mieszkańców. Natomiast w okręgu nr 2 liderem jest doktor nauk humanistycznych Piotr Duda – bardzo powszechnie znany nauczyciel w ZSP nr 1 w Brzesku, a w okręgu nr 3 Adrian Zaleśny – najmłodszy i słynący z niezmordowanej energii sołtys Poręby Spytkowskiej.

Łącznie o 21 miejsc w Radzie Miejskiej będzie się ubiegać aż 116 kandydatów. Daje to ponad 5,5 kandydata na jedno miejsce, to tłok jak na renomowany kierunek studiów na dobrym Uniwersytecie.


Wybory do Rady Miejskiej w Brzesku:

Okręg nr 1 – do zdobycia 5 mandatów
Brzesko: Aleja Solidarności, Biznesowa, Kryształowa, Ogrodowa, Perłowa, Przy Rondzie, Złota, Tadeusza Kościuszki nieparzyste od nr 53 do końca i parzyste od nr 64 do końca, Browarna, Barona Jana Götza, Adama Mickiewicza nieparzyste od nr 29 do końca i parzyste od nr 58 do końca, Plac Kupiecki, Pomianowska, Robotnicza, Wesoła, Osiedle Władysława Jagiełły, Barokowa, Boczna, Świętego Brata Alberta numery parzyste, Chmielna, Czarnowiejska nieparzyste od nr 25 do końca i parzyste od nr 42 do końca, Elektryczna, Artura Grottgera, Jana Pawła II, Jasna Jodłowska, Jana Kochanowskiego, Konstytucji 3 Maja, Wojciecha Kossaka, Kosynierów, Kopaliny, Królowej Jadwigi, Lawendowa, Leśna, Letnia, Łąkowa, Jacka Malczewskiego, Piaskowa, Piwna, Polna, Poprzeczna, Mikołaja Reja, Spacerowa, Topolowa, Wiejska, Wiosenna, Stanisława Wyspiańskiego, Zacisze, Zagłoby.

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO
1. KĄDZIOŁKA Maria
2. SPROSKI Kazimierz
3. KNAGA Edward
4. STĘPAK Krzysztof
5. DANIŁOWSKI Maksymilian
6. SAKOWICZ Agata
7. ZOREK Barbara

KWW BRZESKO ODNOWA
1. SAMBOR Bogusław
2. SZYDŁOWSKA Teresa
3. MIGDA Michał
4. BACH Grzegorz
5. BURY Bogusława
6. GZYL Patrycja
7. WIŚNIOWSKI Mirosław

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. GÓRCZEWSKA Barbara
2. GURGUL Roman
3. GÓRSKI Marek
4. STAŃCZYK Teresa
5. BIEL Robert
6. WESOŁOWSKA Edyta
7. MRZYGŁÓD Szymon

KWW MIESZKAŃCY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ
1. BOROWIECKA Barbara
2. BABICZ Bogusław
3. PUT Ewa
4. DZIWISZEWSKI Marek
5. KOCIOŁEK Marcel
6. ZAWADZKA Anna
7. SOROKA Marta


Okręg nr 2 –  do zdobycia 5 mandatów
Brzesko: Armii Andersa, Błękitna, Bohaterów Westerplatte, Świętego Brata Alberta numery nieparzyste, Brzezowiecka, Profesora dr. Franciszka Bujaka, Ciepła, Czarnowiejska nieparzyste od nr 1 do nr 23 i parzyste od nr 2 do nr 40, Garbarska, Granitowa, Jaśminowa , Kwiatowa, Legionów Piłsudskiego, Makowa, Gen. Leopolda Okulickiego, Partyzantów, Powstańców Warszawy, Przemysłowa, Różana, Generała Władysława Sikorskiego, Słoneczna, Ludwika Solskiego, Spokojna, Starowiejska, Towarowa, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Zamknięta, Bagienna, Cichy Kącik, Dworcowa, Gajowa, Głucha, Jesienna, Kalinowa, Hugo Kołłątaja, Mikołaja Kopernika, Łączyska, Młyńska, Mokra, Na Górkach, Odrodzenia, Oświecenia, Parcelowa, Księdza Stanisława Pękały, Rzemieślnicza, Słotwińska, Stawowa, Szczepanowska, Wakacyjna, Wodna, Wyspowa, Za Lasem, 11 Listopada, 19 Stycznia, Adama Asnyka, Cicha, Fryderyka Chopina, Długa, Bartosza Głowackiego, Grunwaldzka, Władysława Jagiełły, Berka Joselewicza, Tadeusza Kościuszki nieparzyste od nr 1 do nr 51 i parzyste od nr 2 do nr 62, Kręta, Krótka, Jana Matejki, Adama Mickiewicza nieparzyste od nr 1 do nr 27 i parzyste od nr 2 do nr 56, Miła, Heleny Modrzejewskiej, Ignacego Mościckiego, Nowa Osiedlowa, Plac Kazimierza Wielkiego, Plac św. Jakuba, Plac Targowy, Plac Zwycięstwa, Plac Żwirki i Wigury, Rynek, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pod Sadem, Aleksandra Puszkina, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Jana Sobieskiego, Spółdzielcza, Szarych Szeregów, Targowa, Uczestników Ruchu Oporu, Wąska, Widok, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Zakątek, Zielona, Brzegowa, Cegielniana, Bronisława Czecha, Bolesława Chrobrego, Janusza Kusocińskiego, Władysława Łokietka, Heleny Marusarzówny, Mieszka I, Okocimska, Piastowska, Rzeźnicza, Świerkowa, Bolesława Śmiałego.

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO
1. KUCIA Maria
2. ZAJĄC Rafał
3. BAŁABUCH Aneta Maria
4. MAREK Maria
5. DUDEK Marek
6. ADAMCZYK Tomasz
7. PRZYBYLSKI Tomasz

KWW BRZESKO ODNOWA
1. DUDA Piotr
2. WOŁEK Aleksandra
3. TEKIELA Mateusz
4. MASTALSKA-SOWA Agnieszka
5. KOWALCZYK Jakub
6. BIERNAT Lucyna
7. ZĄBKOWSKA Anita

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. KWAŚNIAK Adam
2. CIUREJ Marcin
3. ŻAK Dorota
4. GÓRSKI Ryszard
5. MARTYNA-ŁUCIÓW Danuta
6. TYKA-DUC Ewa
7. KOLBUSZ Grzegorz

KWW MIESZKAŃCY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ
1. OJCZYK Krzysztof
2. CICHOŃSKI Rafał
3. WĄSIKIEWICZ Sabina
4. PAJOR Elżbieta
5. KOZUB Seweryn
6. RACZYŃSKA-GONDEK Ewa
7. KUSIAK Maciej


Okręg nr 3 –  do zdobycia 5 mandatów
Jadowniki, Okocim, Poręba Spytkowska.

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO
1. GÓRA Stanisław
2. TURLEJ Bartłomiej
3. WĘGRZYN Mateusz
4. GODZIK Jadwiga
5. CYGA Janina
6. DZIEŃ Maria
7. BRZYK Franciszek

KWW BRZESKO ODNOWA
1. ZALEŚNY Adrian
2. ŚMIETANA Marek
3. MANELSKA Agata
4. DADEJ Monika
5. PAJOR Beata
6. PUT Kacper
7. FRANCZYK Mateusz

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. SORYS Jarosław
2. PUT Wiesława
3. SŁUPSKA Beata
4. SALA Agnieszka
5. ŚWIĘCH Paweł
6. MIETŁA Andrzej
7. DADEJ Jadwiga

KWW MIESZKAŃCY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ
1. KRZYWDA Michał
2. OKAS Marcin
3. BATKO Justyna
4. ZYDROŃ Marta
5. CZERNECKA Małgorzata
6. PAJĄK Bartłomiej
7. WOŹNIAK Elżbieta


Okręg nr 4 – do zdobycia 6 mandatów
Bucze, Jasień, Mokrzyska, Sterkowiec, Szczepanów, Wokowice.

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO
1. KLIMEK Leszek
2. LUBOWIECKA Anna
3. CZARNIK Marian
4. MILEWSKI Stanisław
5. SZCZUPAŁ Daniel
6. KORNAUS Bożena
7. CICHOŃSKI Zbigniew
8. PACURA Maria

KWW BRZESKO ODNOWA
1. LATOCHA Tomasz
2. TRĄBA Kamil
3. OLEJNIK Agata
4. GÓRA Bogusław
5. GAJDA Paulina
6. MRÓZ Karol
7. GÓRSKA-WYWIAŁKOWSKA Barbara
8. DAMASIEWiCZ Ewelina

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. CHMIELARZ-ŻWAWA Ewa
2. WYCZESANY Piotr
3. ŁANOCHA Zbigniew
4. URBAŃSKI Kazimierz
5. GIBAŁA Ewa
6. DĄBRÓWKA Małgorzata
7. KOŁODZIEJ Marta
8. SZOSTAK Radosław

KWW MIESZKAŃCY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ
1. GRZESIK Marcin
2. BOROWIEC Czesław
3. BOBER Małgorzata
4. ŁOBODA Erwin
5. SŁOWIK Ryszard
6. MAŚLAK Maria
7. LISZEK Małgorzata
8. PACURA Dagmara

_

ŻB