„Sportowy Powiat Brzeski” w Gminie Szczurowa

Druga sobota września w powiecie brzeskim minęła pod hasłem „Sportowy Powiat Brzeski”. W każdej gminie odbywały się gry i zabawy sportowe oraz emocjonujące zawody i turnieje. Również na obiekcie sportowym „Orlik” w Szczurowej odbyły się konkurencje sportowe, w których wzięło udział ponad osiemdziesięciu uczestników.
Każdy z nich miał możliwość spróbowania swoich sił w sześciu konkurencjach, a były to m.in. żonglerka piłki, strzał piłki w słupek i poprzeczkę, slalom z piłką, wyrzut piłki z autu, celny wykop, trafianie w punkt. Na koniec organizatorzy zaproponowali rozegranie meczy towarzyskich pomiędzy poszczególnymi grupami. W tym dniu nie brakowało sportowej rywalizacji, wspaniałych wrażeń, prezentacji swoich umiejętności.
Otwarcia zawodów dokonał w imieniu pana Andrzeja Potępy- Starosty Brzeskiego, wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Robert Gładysz. Dla każdego uczestnika zmagań, powiat przygotował okolicznościowe piękne medale, jak również różne gadżety związane z promocją starostwa.
Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gmina Szczurowa, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, MKS „Olimpijczyk”.
Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów obsłudze sędziowskiej, którą sprawowali uczniowie z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, opiece medycznej oraz rodzicom.

_

UG Szczurowa

Robert Dzień, MKS „Olimpijczyk”