Niedźwiedza wygrywa w II Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W ubiegłą niedzielę, 29 lipca w Dołach odbył się II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno.

Celem turnieju, tak jak i w roku ubiegłym, była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniowa, Łysa Góra, Maszkienice, Niedźwiedza, Perła i Sufczyn. Drużyny z poszczególnych sołectw składały się z 7 uczestników: sołtysa lub osoby występującej w jego zastępstwie, 2 kobiet, 2 dzieci oraz 2 mężczyzn.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i różnorodnych konkurencji, zawodnicy mogli spróbować swoich sił w m.in. biegu na „nartach”, przetaczaniu bala słomy, sortowaniu nasion, czy też jeździe na rowerze i innych równie ciekawych dyscyplinach.

Zgromadzona publiczność z całych sił dopingowała swoich faworytów, tworząc niesamowitą atmosferę całego turnieju.

Po podliczeniu punktów, zdobytych we wszystkich konkurencjach przez poszczególne sołectwa, okazało się, że turniej w tym roku wygrała drużyna z Niedźwiedzy. Tym samym zdobyła ona dla swojego sołectwa nagrodę pieniężną. Oprócz tego, trzy najlepsze zespoły, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy zawodów pamiątkowe dyplomy. Nagrody w Turnieju Sołectw ufundował Wójt Gminy Dębno.

Wyniki Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno:

  1. Niedźwiedza
  2. Doły
  3. Biadoliny Szlacheckie
  4. Sufczyn
  5. Perła
  6. Łoniowa
  7. Dębno
  8. Łysa Góra
  9. Maszkienice

Fot. Bogusław Hajduk

ug