Hala w Mokrzyskach rozpoczęła działalność

0
368

W czwartek, 13 kwietnia 2023, w Mokrzyskach odbyła się długo wyczekiwana uroczystość otwarcia hali sportowej, która została wybudowana przy miejscowej Szkole Podstawowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kądziołka, sołtys Mokrzysk Kamil Trąba, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach Marek Kossoń, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Szuba oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szymon Pawlik. Salę sportową poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Mokrzyskach ksiądz Stanisław Tokarski.

Salę sportową poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Mokrzyskach ksiądz Stanisław Tokarski.

Podczas uroczystości odbyła się projekcja krótkiego filmu obrazującego historię poszczególnych etapów tej budowy. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Zespołu Regionalno-Artystycznego działającego w miejscowej szkole już od prawie 50 lat. Ich program został przygotowany pod kierunkiem Matyldy Chruściel, Renaty Cisak, Katarzyny Gawendy-Dereli, Aliny Jarek i Joanny Maderskiej. Ciepło przyjętą niespodzianką był występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrzyskach.

Gospodynie wiejskie z Mokrzysk jak zwykle dały czadu. W dynamicznym pełnym humoru występie w niczym nie ustępowały młodzieży

Ostatnim akcentem części artystycznej była piosenka wykonana przez Szymona Pawlika w niezwykle efektownej scenerii. W końcowej części utworu na salę wjechał pokaźnych rozmiarów tort, a temu wjazdowi towarzyszyły eksplozje fajerwerków i konfetti. Jeszcze zanim opadły emocje, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha wręczył na ręce dyrektora szkoły Marka Kossonia komplet dużych figur szachowych, które zostały w okamgnieniu rozpakowane przez najmłodszych uczniów. Upominki i prezenty przekazali również przedstawiciele wielu lokalnych przedsiębiorstw i instytucji – między innymi firma CANPACK, OSP Mokrzyska, Rada Parafialna w Mokrzyskach, poseł Stanisław Bukowiec, dyrektorzy szkół, a także Małgorzata Piech i państwo Zacharowie. Posłowie Stanisław Bukowiec i Władysław Kosiniak-Kamysz oraz honorowy prezes Ludowego Klubu Sportowego Strażak Mokrzyska Józef Woda przesłali okolicznościowe listy gratulacyjne.

Nowa hala, nowe możliwości. Marzenia się spełniają, dlatego warto je mieć.

Po głównych uroczystościach przyszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń całego obiektu. Dodatkowo w przewiązce łączącej hale ze szkołą przygotowano wystawę dokumentującą wszystkie wydarzenia związane z tą największą w ostatnich latach inwestycję dotyczącą rozbudowy infrastruktury szkolno-sportowej. Tymczasem na parkiecie rozpoczęły się prowadzone przez wytrawnych animatorów gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W godzinach popołudniowych zostały rozegrane dwa mecze. Najpierw zmierzyły się młode koszykarki UKS Dragon Mokrzyska i MOSiR Bochnia, później dorośli siatkarze MKS Gryf Brzesko i Volley Team Gromnik. Już następnego dnia po uroczystym otwarciu hali rozpoczęły się w niej regularne zajęcia wychowania fizycznego i treningi niedawno założonego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dragon Mokrzyska. Korzystaniem z tego obiektu zainteresowanych jest wiele okolicznych stowarzyszeń i klubów sportowych.

  Jeden z głównych celów, jaki postawiłem sobie na początku tej kadencji, to wyrównanie szans dla rozwoju sportowego dzieci i młodzieży w całej gminie.

Mokrzyska są pierwszą miejscowością w północnej części gminy Brzesko, w której powstała pełnowymiarowa przyszkolna sala sportowa. Wspominał o tym w swoim wystąpieniu burmistrz Brzeska.

Jeden z głównych celów, jaki postawiłem sobie na początku tej kadencji, to wyrównanie szans dla rozwoju sportowego dzieci i młodzieży w całej gminie. Hala w Mokrzyskach to pierwszy taki obiekt na północ od autostrady. W dalszej kolejności wybudowane zostaną sale sportowe w Szczepanowie  i Buczu. W naszych planach jest także znajdująca się na południu Poręba Spytkowska – zapowiada Tomasz Latocha.  

W organizację uroczystego otwarcia hali sportowej w Mokrzyskach zaangażowani byli:

Nauczyciele PSP w Mokrzyskach – Matylda Chruściel, Renata Cisak, Katarzyna Gawenda-Derela, Alina Jarek, Joanna Maderska, Marek Bochenek i Konrad Borowiec;
Rada Rodziców PSP Mokrzyskach;
Barbara Kuczek – dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM w Brzesku;
Panie z KGW w Mokrzyskach – Małgorzata Bober, Jadwiga Brzózka, Wioletta Jarosz, Sabina Koczwara, Agnieszka Lewandowska, Joanna Młyńska, Joanna Pasula, Iwona Tomasik, Andżelika Smulska i Barbara Sorota;
Firma Kaledonia;
Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku;
Restauracja Rzym – Mateusz Tekiela i Krzysztof Zachara;
Monika i Piotr Kądziołkowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj