Brzescy kręglarze znów na podium!

0
110

Cztery krążki w tym dwa najcenniejsze bo złote zdobyli nasi młodzi kręglarze na rozgrywanych w Tucholi w dniach 18-20.06.2021 Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych.

Medal brązowy  i  tytuł drugiej Wicemistrzyni Polski w kategorii sprintów juniorek młodszych zdobyła Izabela Cebula.

W tej samej konkurencji  (sprintów juniorów młodszych)  brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski zdobył Gabriel Zastawnik.

Te najcenniejsze medale w kategorii par juniorów młodszych dzięki bardzo dobrej grze Kuby zdobyła para Jakub Kuryło (578 kręgli)  i  Gabriel Zastawnik (511 kręgli).

Medal złoty i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski  na sezon 2020/2021  w najważniejszej konkurencji –  grze indywidualnej (gra sportowa 120 rzutów eliminacje 578 kręgli + finał  551 kręgli) po pasjonującym pojedynku finałowym stoczonym z zawodnikiem Czarnej Kuli Poznań  Borysem Piastą zdobył Jakub Kuryło.

Do  zdobycia brązowego medalu naszej drużynie zabrakło zaledwie 2 kręgli (Jakub Kuryło 578 kręgli, Maciej Hamielec  520 kręgli, Gabriel Zastawnik  511 kręgli i Bartłomiej Hynek 480 kręgli).

W karierze kręglarskiej Kuby jest to trzeci tytuł Indywidualnego Mistrza Polski  (drugi w kat. juniorów młodszych).

Na przestrzeni  ostatnich pięciu lat  w tej najważniejszej imprezie roku (Mistrzostwach Polski) Jakub zawsze stawał na podium zawodów.