Małopolscy policyjni biegacze uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości podczas Krakowskiego Biegu Niepodległości

0
121

11 listopada 2018 roku małopolscy policyjni biegacze podczas Krakowskiego Biegu Niepodległości uczcili obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reprezentantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie byli następujący policjanci: mł. asp. Danuta Broś – Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, podinsp. Krzysztof Gąsiorowski – Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, asp. szt. Jacek Palka – Komisariat Policji III w Krakowie, asp. szt. Paweł Dańda – Komisariat Policji III w Krakowie, mł. asp. Piotr Głąbiński – Komisariat Policji VI w Krakowie, asp. Paweł Kowalkowski – Komenda Miejska Policji w Krakowie, sierż. szt. Mateusz Kazek – Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, asp. Marcin Górka – Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, asp. Bartłomiej Olbrych – Komisariat Policji w Bieczu, sierż. szt. Krzysztof Fitrzyk – Oddział Prewencji Policji w Krakowie.

Jak przystało na policyjną drużynę  – bieg zakończył się dla mundurowych dużym sukcesem.  Małopolscy zawodnicy zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajął asp. Marcin Górka, drugi był mł. asp. Piotr Głąbiński, natomiast na najniższym podium uplasował się asp. Bartłomiej Olbrych. Podkreślić należy, że w tej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce uplasowało się pięciu naszych policjantów. Oprócz powyższych zawodników na miejscu 7 znalazł się asp. Paweł Kowalkowski, a na 8 sierż. szt. Mateusz Kazek.

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce ulegając drużynie z 3 miejsca tylko 27 sekundami. Tutaj brane były wyniki 7 najlepszych zawodników, wiec różnica, jaka dzieliła nas od podium była minimalna. Ponadto była podczas tego biegu klasyfikacja najliczniejszej drużyny, gdzie z 10 zawodnikami zajęliśmy 11 miejsce.

Trzeba zauważyć, że w obecnym kończącym się sezonie biegowym małopolscy policjanci z każdych zawodów wracali z pucharami indywidualnymi lub drużynowymi.