Brzesko: Najnowsza karetka już na służbie

0
87

Wczoraj w Szpitalu Powiatowym w Brzesku  odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionej  karetki  zespołom ratownictwa medycznego. Tradycyjnego poświęcenia pojazdu dokonał  szpitalny kapelan ks. Józef Waśko.

Pojazd jest świetnie wyposażony,  na jego pokładzie znajduje się najwyższej klasy sprzęt medyczny. Posiada też przystosowane do jazdy w bardzo trudnych warunkach terenowych zawieszenie i napęd na wszystkie koła

– „… można powiedzieć, że taki „szpital w pigułce” – mówi podczas uroczystości Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala. Sformułowanie to bardzo przypadło do gustu wszystkim zgromadzonym. Istotnie całość wyposażenia sprawia, że rzeczywiście można ten pojazd uznać za mały szpital.

Dyrektor zwrócił uwagę, że zakup pojazdu był bardzo palącą potrzebą, ostatnio jedna z karetek w wyniku wypadku z sarną uległa zniszczeniu. W związku z tym w Brzeskiej flocie było ich zwyczajnie za mało.

– Tabor trzeba było szybko uzupełnić, dlatego zdecydowaliśmy się na ten zakup, nie szukając dofinansowania zewnętrznego. To pochłonęłoby pewnie sporo czasu, a w tym przypadku nie mogliśmy sobie na to pozwolić – podkreślał dyrektor.

Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego, który wziął udział w spotkaniu, zwrócił uwagę, że brzeski szpital jest bardzo skuteczny w pozyskiwaniu finansowania swoich projektów z innych źródeł.

Trwa remont (a bardziej budowa nowego) bloku operacyjnego, budowa dziennego domu opieki medycznej i centralnej sterylizatorni. Szpital przy wykorzystaniu funduszy zewnętrznych realizuje też projekty profilaktyczne.
Nowa karetka, która kosztowała blisko 400 tys. zł. to pojazd marki Mercedes.
– Pojazd jest klimatyzowany, co podnosi komfort transportu chorego. Warto podkreślić, że w karetce jest sporo miejsca, co dodatkowo ułatwia pracę ratownika – mówi Krzysztof Gagatek, ratownik medyczny ze Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Dodatkowym plusem tego pojazdu jest zewnętrzne oświetlenie ledowe zamontowane wokół karetki, dzięki niemu można oświetlić całe miejsce zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj