Pierwszy Obywatel gminy i powiatu brzeskiego urodzony w 2022 r.

smart

W dniu 2 stycznia o godzinie 10:10 na świat przyszedł pierwszy w 2022 roku  Obywatel Powiatu brzeskiego, a zarazem Gminy Brzesko – Jakub Aleksander, syn Pani Barbary i Grzegorza Garbacz, mieszkańców Poręby Spytkowskiej. W ten sposób małżeństwo państwa Garbaczów stało się już w pełni rodziną, bowiem ważący 3210g zdrowy, silny chłopczyk jest pierwszym dzieckiem państwa Barbary i Grzegorza. Tym większe szczęście rodziców. Małemu rycerzowi (bo jak powszechnie wiadomo, mali obywatele to oczywiście rycerze albo księżniczki) w przyjściu na świat pomagali dr Wieńczysław Kamiński i położna pani Anna Ćwik-Sroka.

Pani Barbara, szczęśliwa mama małego rycerza Jakuba Aleksandra, podkreśliła, że opieka na Oddziale była wspaniała. Troszkę się tego bała, bo wiedziała, że jedzie do szpitala w taki specyficzny czas noworoczny i wyobrażała sobie, że różnie to może być. Okazało się jednak, że niepotrzebnie się martwiła, ponieważ została naprawdę troskliwie zaopiekowana zarówno przez lekarzy, położne jak  i cały personel Oddziału.

Dyrekcja szpitala, przygotowała dla szczęśliwej mamy i jej nowo narodzonego synka drobny podarunek w postaci wyprawki i gratulacji wraz z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności.  Życzenia złożyła osobiście Pani Dyrektor Alicja Syty wraz z Zastępcą Dyrektora ds Lecznictwa, Panią doktor Adeliną Skupiewską oraz Zastępcą Dyrektora ds. Pielęgniarstwa, Panią Ewą Chmielarz-Żwawą.

Pani Dyrektor przekazała mamie i Nowemu Mieszkańcowi Powiatu także list gratulacyjny i podarunek od Starosty Powiatu Brzeskiego, Pana Andrzeja Potępy, który ze względów epidemicznych i związanych z tym ograniczeń, nie mógł złożyć życzeń osobiście.

Świeżo upieczonym rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo zdrowia, miłości i odkrywania nowych uroków wspólnego życia dla całej rodziny!