Żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań – Komisja nie wybrała dyrektora szpitala

W dniu dzisiejszym Komisja spotkała się z czterema kandydatami na stanowisko dyrektora Szpitala powiatowego w Brzesku którzy przeszli pozytywnie weryfikację pod względem formalnym. Co ciekawe, trzej kandydaci z obecnej czwórki, to te same osoby, które nie spełniły warunków formalnych przy składaniu dokumentacji podczas pierwszego konkursu. Właśnie z tego powodu trzeba było całą procedurę powtarzać po raz drugi. Wydaje się, że osoby aspirujące do tak poważnego stanowiska nie powinny mieć problemów ze skompletowaniem listy dokumentów która była wcześniej ogłoszona. Tak się jednak nie stało i konkurs trzeba było powtarzać. 

W dniu dzisiejszym Komisja spotkała się z wszystkimi czterema kandydatami, wysłuchała przedstawionych koncepcji kierowania rozwoju szpitala, a następnie członkowie Komisji zadawali kandydatom pytania. Pytania były dosyć szczegółowe, ale kandydaci do kierowania tak wielką i znaczącą dla życia mieszkańców instytucją jaką jest Szpital Powiatowy, nie powinni być tymi pytaniami zaskoczeni. Wydaje się, że jednak byli zaskoczeni i na niektóre pytania po prostu nie potrafili dać odpowiedzi wprost twierdząc, że bardzo wiedzą o co chodzi w pytaniu. Będą sobie teraz mogli na spokojnie dociekać o co chodziło, ponieważ żaden z kandydatów, nie wyłączając osoby obecnie tymczasowo kierującej szpitalem, nie spełnił oczekiwań Komisji i nie otrzymał wystarczającej ilości głosów. Głosowanie było tajne, więc każdy członek Komisji, po wysłuchaniu wszystkich kandydatów, mógł w pełni nieskrępowany sposób podąć swoją decyzję.  Komisja nie rekomenduje żadnej z osób z którymi się dzisiaj spotkała, do objęcia stanowiska dyrektora szpitala.

W tej sytuacji decyzję musi podjąć Zarząd Powiatu. Może on oczywiście powołać na stanowisko dyrektora jedną z osób, które dzisiaj nie spełniły oczekiwań Komisji, ale nie da się ukryć, że byłoby to co najmniej dziwne i kompletnie niezrozumiałe. W skład Komisji wchodzi osiem osób o ogromnym doświadczeniu i społecznym zaufaniu. Jeżeli takie osoby w tajnym głosowaniu uznały, iż  żaden z kandydatów nie spełnia oczekiwań, to Zarząd Powiatu powinien raczej uszanować to zdanie i poszukać jakiegoś innego i dobrego rozwiązania.  Bez wątpienia jest to możliwe, choć nie da się ukryć, że przed członkami Zarządu Powiatu stoi poważne wyzwanie. Nie mniej jednak chodzi o sposób zarządzania największą instytucją chroniącą zdrowie i życie mieszkańców powiatu brzeskiego, więc warto poświęcić odpowiednią ilość czasu i znaleźć kandydata, który spełni pokładane w nim oczekiwania.