Nowe boiska sportowe

Systematycznie rozrasta się baza sportowa w gminie Brzesko. Uruchamiane są nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. 15 lipca br. został oficjalnie otwarty Orlik w Jadownikach, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach, a jeszcze w tym roku podobny obiekt zostanie uruchomiony w Sterkowcu.

Mające służyć całej społeczności boisko w Jadownikach mieści się dokładnie w tym samym miejscu, co poprzednie. Istotna różnica polega na tym, że kontuzjogenny asfalt został zastąpiony całkowicie bezpieczną sztuczna murawą. Jak ważna to zmiana, można się było przekonać już w pierwszych dniach funkcjonowania boiska. Jan Chrabąszcz, wuefista z wieloletnim doświadczeniem, a zarazem trener piłki nożnej tak uzasadnia dokonaną w Jadownikach zmianę: – Regularnie prowadzę zajęcia z piłkarskim narybkiem i dostrzegam nagły wzrost zainteresowania tą formą spędzania wolnego czasu. Sztuczna trawa zamiast asfaltu to zupełnie inna bajka. Wcześniej organizowanie turniejów było niemożliwe, solidne treningi też nie wchodziły w rachubę. Istniało zbyt duże ryzyko groźnego w skutkach wypadku. Teraz podłoże jest miękkie i elastyczne, spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. To boisko od rana do wieczora tętni życiem.

Tymczasem już niedługo nowe boisko ze sztucznej trawy zostanie oddane do użytku przy Szkole Podstawowej w Sterkowcu.

– Dużą wagę przywiązujemy do sportowego rozwoju dzieci, młodzieży, a także dorosłych osób. Dlatego systematycznie, w miarę możliwości, rozwijamy lub udoskonalamy infrastrukturę sportową i rekreacyjne tereny. Tylko ostatnio wzbogaciliśmy wyposażenie wielu placów zabaw, rozpędza się budowa hali sportowej w Mokrzyskach, przybywają też nowe boiska – wylicza Tomasz Latocha – To znakomita informacja, że „nowe” boisko w Jadownikach cieszy się takim wzięciem. Otwarcie obiektu na początku wakacji to na pewno ważne poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu dla uczniów pozostających w swoich miejscach zamieszkania. Już niebawem podobnym boiskiem będą się cieszyć mieszkańcy Sterkowca.

Pierwszy etap zaplanowanych prac został już zakończony. Pozostało już tylko rozłożenie sztucznej trawy. To będzie kolejne takie boisko, a powstanie przy budynku miejscowej Szkoły Podstawowej. Gładki dywan zastąpi dotychczasową, pełną nierówności naturalną murawę. Prace nad wyrównanie terenu już trwają. I ten obiekt służyć będzie nie tylko uczniom szkoły, ale i wszystkim mieszkańcom. Szkoła i boisko położone są w samym centrum Sterkowca, więc będzie to wymarzone miejsce do wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Nowe boisko na pewno sprawi, że lekcje wychowania fizycznego staną się zdecydowanie bardziej urozmaicone.

UM Brzesko