Kolonie dla dzieci rolników

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako partner lubelskiego Stowarzyszenia im. Teresy Kras ma atrakcyjną ofertę spędzenia wakacji dla dzieci rolników. Stowarzyszenie organizuje dla nich letnie kolonie w jednej z turystycznych miejscowości na Kaszubach. Pracownicy brzeskiego MOPS-u zajmują się typowaniem dzieci, które spełniają warunki, by wziąć udział w tych koloniach. Warunki są dwa – kolonie organizowane są dla dzieci urodzone 1 stycznia 2004 roku lub później, ponadto przynajmniej jeden z rodziców musi być ubezpieczony w pełnym zakresie w KRUS lub pobierać z tego źródła rentę bądź emeryturę.

Warto jednak skorzystać z tej oferty, bo rodzice dzieci, które wyjadą na takie kolnie, nie ponoszą w związku z tym żadnych kosztów. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie, atrakcyjny program turystyczny i bilety do wszystkich zwiedzanych obiektów, sprzęt sportowy i artykuły plastyczne, a nad wszystkim czuwać będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna, medyczna, ratownik wodny i przewodnik.  – mówi dyrektor brzeskiego MOPS Bogusława Czyżycka-Paryło.

Warto skorzystać z tej oferty, pamiętając przy tym, że czasu na podjęcie decyzji jest niewiele. Kolonie odbywać się będą w dwóch terminach – pierwszy turnus od 23 lipca do 1 sierpnia i drugi turnus w dniach 2-11 sierpnia.

UM Brzesko