InicJaTyWy na brzeskim Rynku

Za nami ostatni akcent 7. edycji grantowego konkursu InicJaTyWy organizowanego przez Carlsberg Polska. W tym roku do konkursu zgłosiło się 8 organizacji pozarządowych i instytucji, które przedstawiły inicjatywy do realizacji możliwej przy dofinansowaniu ze strony piwowarskiej firmy. Warunkiem otrzymania grantu było znalezienie się w gronie czterech laureatów. Wśród nagrodzonych obok Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, jednostki OSP w Łoniowej i jednostki OSP w Buczu znalazł się też Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, który zgłosił do rywalizacji projekt dotyczący zakończenia rewitalizacji zieleni na brzeskim Rynku. Projekt otrzymał wystarczającą ilość głosów pozwalającą MOKowi sięgnąć po jedną z czterech nagród w wysokości 10 tysięcy złotych.

Pozyskane tą drogą pieniądze zostały przeznaczone na zakup ozdobnych donic i kwiatów takich jak komarzyca, ogórecznik czy krakowiak. W piątek, 3 lipca, grupa pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w asyście pracowników Urzędu Miejskiego w Brzesku pojawiła się na Rynku, by umocować donice z kwiatami na masztach okalających Rynek latarń. W ten sposób dobiegło końca przedsięwzięcie rozpoczęte w zeszłym roku, kiedy to brzeski MOK również sięgnął po jedną z nagród w tym konkursie i zrealizował pierwszy etap rewitalizacji zieleni na centralnym placu miasta.

Grupa Carlsberg Polska, do której należy również Browar Okocim od lat wspiera wiele inicjatyw i wydarzeń organizowanych na terenie gminy Brzesko. Wystarczy wspomnieć, że tylko ostatnio przekazała na konto brzeskiego szpitala około 100 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.         
      
UM Brzesko