Brzesko. Znów rozdzwonili się oszuści. Bądźmy czujni

Czujność i rozwaga mieszkanek Brzeska uratowała ich przed utratą pieniędzy. Kobiety odebrały telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚ informującego o zagrożonych oszczędnościach na ich kontach. Na szczęście rozmówczynie szybko zorientowały się, że jest to próba oszustwa i odprawiły przestępców „z kwitkiem”.

Fałszywi policjanci znów dają o sobie znać. Tylko wczoraj, 1 czerwca przestępcy usiłowali oszukać dwie mieszkanki Brzeska. Scenariusz oszustwa „na policjanta” wciąż jest ten sam. Dzwoniący poinformował kobiety, że ich oszczędności są zagrożone i aby to zweryfikować mogą zadzwonić na numer alarmowy, oczywiście nie rozłączając poprzedniej rozmowy. W żadnym z tych przypadków nie doszło do przekazania pieniędzy, gdyż kobiety w porę zorientowały się z kim mają do czynienia. O próbie oszustwa poinformowały brzeskich policjantów utwierdzając się w przekonaniu, że miały słuszność co do złych intencji dzwoniącego. Policjanci apelują o czujność i rozwagę.

PAMIĘTAJ!

Ø  Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Ø  Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Ø  Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

Brzesko.policja.gov.pl/Życie Brzeska