W Brzesku nie ma żadnej pandemii

Według komunikatów publikowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku, od początku maja na terenie wszystkich siedmiu gmina z całego powiatu brzeskiego zakażeniu coronavirusem uległa tylko jedna osoba – była to osoba z terenu gminy Iwkowa. Pozytywny wynik testu został podany w komunikacie z dnia 7 maja, a osoba została umieszczona w izolacji domowej, ponieważ nie było potrzeby zastosowania leczenia szpitalnego. 

Tak więc od 10 dni na terenie powiatu nie zanotowano ani jednego zakażenia, a na terenie największej gminy powiatu, czyli liczącej ok 37 tysięcy mieszkańców gminy Brzesko nie było żadnego zakażenia od 20 kwietnia, a więc już od 27 dni. 

Natomiast od początku maja czyli w ciągu 18 dni wyleczeniu uległo 37 osób. W dniu 1 maja w leczeniu szpitalnym było 9 osób natomiast 46 w izolacji domowej ponieważ przechodzili zakażenie bardzo lekko lub wręcz bezobjawowo i nie było potrzeby wdrażania żadnego leczenia. Łącznie  więc było to 55 osób. Obecnie w izolacji domowej przebywa 16 osób zakażonych natomiast w szpitalu jest 2 osoby, co daje łącznie 18 osób z terenu całego liczącego ponad 90 tysięcy tys. mieszkańców powiatu brzeskiego. W najbliższych dniach spodziewana jest wyleczenie kolejnych osób, jest wiec bardzo prawdopodobne że już niedługo na terenie powiatu brzeskiego nie będzie ani jednej osoby zakażonej koronawirusem. 

Na terenie powiatu brzeskiego w siedmiu gminach mieszka ponad 90 tysięcy mieszkańców. Każdego dnia ma miejsce kilkaset tysięcy interakcji pomiędzy ludźmi. Spotykamy się w sklepach, na rynku, w pracy i nie dzieje się nic.

Życie Brzeska