Chodźcie goście w dom

„Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie”. Taki tytuł nosi akcja promocyjna organizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

– Idea projektu jest taka, by dobrą informacją wesprzeć rodziny, które pragną w serdecznej, religijnej atmosferze spędzić ze sobą trochę czasu, wypocząć na łonie przyrody. Dlatego domy rekolekcyjne w naszej diecezji otwierają swoje podwoje na rodziny, które chciałyby przyjechać na wypoczynek. Taki wypoczynek to także wspólne zamieszkiwanie pod jednym dachem z Jezusem, bo cały czas do dyspozycji są domowe kaplice. Taki wypoczynek, to także obecność kapłana, z którym można porozmawiać, u którego można się wyspowiadać – mówi ks. dr Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Chodźcie goście w dom

Domy rekolekcyjne w naszej diecezji – spełniając kryteria związane z epidemią – mogą już przyjmować gości. Na razie niemożliwe jest przyjmowanie grup. – Wiemy, że np. Domowy Kościół odwołał w tym roku wakacyjne rekolekcje. Jest wiele rodzin, które z takich wspólnotowych wyjazdów korzystały. Jeśli nie są one na dziś możliwe, to sądzimy, że warto rozważyć możliwość rodzinnego wyjazdu – uważa ks. Piotr Cebula. W sprawie szczegółów pobytu należy się kontaktować z poszczególnymi ośrodkami. 

W naszej diecezji chętnie rodziny z dziećmi przyjmą:

1. Centrum Formacyjno – Rekolekcyjne „Arka” w Gródku nad Dunajcem. Szczegóły i kontakt: www.cfr-arka.pl

2. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu: www.centrumopoka.pl

3. Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach: www.dom.rek.diecezja.tarnow.pl 

4. Willa „Pogoń” w Krynicy Zdroju: www.pogonkrynica.pl

5. Dom Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie: www.facebook.com/efez.oaza

6. Dom Formacji Misyjnej w Czchowie, kontakt: 14-631-73-70, misje@diecezja.tarnow.pl

7.  Dom Rekolekcyjny „Stara Plebania” w Szczawnicy: www.facebook.com/staraplebania.oaza

8. Dom Centrum Formacji Duchowej i Edukacji Społecznej oo. Redemptorystów w Lubaszowej: www.lubaszowa.redemptor.pl

Projekt „Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie w domach rekolekcyjnych Diecezji Tarnowskiej” realizowany jest przez Diecezję Tarnowską w ramach działalności Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin i przy współudziale Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

Informacje o domach, kontaktach telefonicznych, warunkach zamieszkania, atrakcjach w okolicy zawarte są w pliku pdf, który zamieszczamy na dole do pobrania.

Załącznik o domach:  Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie.

Grzegorz Brożek „Gość Niedzielny”/ Życie Brzeska