Pielgrzymka nie może być wirtualna

Inaczej przestanie być sobą – tłumaczy dyrektor PPT na Jasną Górę ks. Zbigniew Szostak. Jaka więc będzie tegoroczna PPT?

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa, bp. Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy Konferencji Episkopatu Polski, ks. prał. Mariana Janusa, ogólnopolskiego koordynatora pieszych pielgrzymek w Polsce oraz kilku dyrektorów diecezjalnych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Naszą diecezję reprezentowali dyrektor PPT ks. Zbigniew Szostak i ks. Roman Majoch.

– Musimy cierpliwie czekać – mówi ks. Szostak podkreślając, że pielgrzymka nie może być wirtualna. – Bez wyjścia na szlak, przemieszczania się, wędrowania na Jasną Górę, nie ma ona racji bytu. Prawdopodobnie tarnowska pielgrzymka się odbędzie, ale jeszcze nie wiemy do końca, w jakiej formie. Trwają przygotowania rozważań i materiałów pielgrzymkowych – dodaje ks. dyrektor.

W czwartek na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie dyrektorów pielgrzymek z częstochowskim inspektorem sanitarnym. – Będziemy proponowali, żeby każda z grup pielgrzymkowych liczyła 100 osób – mówi ks. Roman Majoch. Czy do tego dojdzie? – Musimy poczekać na rekomendacje władz. W tym czasie prosimy wszystkich o modlitwę, abyśmy mogli bezpiecznie wyjść na kolejną Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską – dodaje ks. Szostak.   

Gość Niedzielny/ Życie Brzeska