Codzienna Anonimowa Linia Młodzieżowa dostępna od jutra!

Wspólnie z Fundacją „Auxilium” Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej uruchamia młodzieżowy telefon zaufania.

Jako, że nie są dziś możliwe spotkania wspólnotowe, że trudno jest w grupie znajomych, przyjaciół spotkać i głęboko, szczerze pogadać, a każdy nosi w sobie tajemnicę, kłopot, którym chciałby sie podzielić, dlatego rusza młodzieżowy telefon zaufania. 

– Naszym mottem są słowa: „Keep Calm and Call On!”. Dlaczego te? Keep Calm – zachowywać, utrzymywać spokój zawsze, a może szczególnie w obecnym czasie. Dlatego, jeśli potrzebujesz, zapraszamy. Zachowuj, trzymaj (kontakt) z Codzienną Anonimową Linią Młodzieżową. Call On – wezwij nas: wspólnie łatwiej sobie z czymś poradzić. Wpadnij do nas przez połączenie telefoniczne: poczuj, jakbyś odwiedzał, odwiedzała przyjaciół, do których zawsze możesz bez zapowiedzenia przyjść, aby posiedzieć, porozmawiać, pobyć – tłumaczy ideę Marta Wideł szefowa Diakonii Formacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej. 

Codzienna Anonimowa Linia Młodzieżowa

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej wraz z Fundacją AUXILIUM założyli młodzieżowy telefon zaufania. Przez 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu stacjonarnego: 14 692 03 45 w godz. 19.00-24.00 będzie czekać animatorka, animator, animator lub ksiądz moderator Ruchu. – Telefon jest dostępny dla każdej młodej osoby, która chciałaby zapytać o sprawy, które leżą jej na sercu, porozmawiać o problemach lub po prostu o życiu – w klimacie zaufania i troski – dodaje Marta Wideł.

Pierwszy dyżur pod telefonem będzie 13 maja. Od tej chwili będzie numer dostępny przez 7 dni w tygodniu, codziennie od godz. 19 do 24.

Gość Niedzielny/ Życie Brzeska