Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu ……..na Słotwinie

Mieszkańcy Brzeska i okolic coraz chętniej korzystają z możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Nie ogranicza się to bynajmniej jedynie do udziału w kilku koncertach na rok z okazji Dni Brzeska które od ubiegłego roku przekształciły się w Brzesko Okocim Festival. Są to sztandarowe wydarzenia i warto w nich uczestniczyć, ale to nie oznacza że w pozostałe dni roku nie ma u nas żadnych propozycji. Często różnego rodzaju wydarzenia kulturalne organizuje Miejski Ośrodek Kultury i wówczas duża sala audiowizualna mieszcząca trzysta osób jest pełna po brzegi. Często trzeba nawet robić dostawki, aby nie odsyłać ludzi z kwitkiem. Obok tych dużych imprez jest jednak zapotrzebowanie również na bardziej kameralne przedsięwzięcia o specyficznym klimacie i takim bardziej „klubowym” charakterze. Jakiś czas temu funkcję takiej właśnie „instytucji kultury” pełniła Brzeska Piwiarnia. Niestety, brutalna rzeczywistość ekonomiczna położyła kres artystycznym ambicjom Właściciela Piwiarni obdarzonego zarówno artystyczną duszą jak i niewątpliwym talentem menadżera kultury. Brzeska Piwiarnia została zlikwidowana, a wraz z nią Brzesko straciło naprawdę fajne i klimatyczne miejsce, gdzie bardzo często odbywały się koncerty, stand upy, spotkania z podróżnikami itp. Co prawda, po likwidacji Brzeskiej Piwiarni, parę iventów odbyło się w restauracji „Szyszkarnia”, ale nie była to już ta skala co w Brzeskiej Piwiarni.

Restauracja Rzym – Brzeskie Centrum Koncertowe

Obecnie rolę głównego dostarczyciela rozrywki klubowej przejęła Restauracja „Rzym” zlokalizowana niedaleko dworca PKP na Słotwinie. Oferta tej prawdziwej instytucji kultury, w jaką przekształciła się Restauracja „Rzym” jest przeogromna i obejmuje wszystkie możliwe klimaty. Każdy, nawet najbardziej wybredny delikates, znajdzie coś dla siebie. No może poza disco polo, ale akurat ten segment muzycznej oferty jest ostatnio w wystarczającej ilości oferowany we wszystkich mediach, więc koneserzy gatunku nie mogą w żadnym razie czuć się dyskryminowani.

Co

W Rzymie praktycznie co tydzień jest coś godnego uwagi. Właściwie to można by się całkiem niebezpodstawnie zastanawiać, czy jest to jeszcze restauracja mająca w ofercie również ofertę rozrywki na wysokim poziomie, czy też może już jakaś Korporacja Artystyczna prowadząca przy okazji dobrą restaurację. Restauracja „Rzym” zlokalizowana jest na peryferiach miasta, ale jeżeli chodzi o ofertę, to stanowi prawdziwe Centrum Brzeska. W jednym miejscu można zadbać o ciało, wzmacniając jego siły i zdrowie bardzo dobrym jedzeniem (bo wiadomo, że jesteśmy tym co jemy), jak również zadbać o potrzeby duchowe, uczestnicząc w wartościowych imprezach kulturalnych i koncertach których oferta jest ogromna. W dzisiejszych czasach niezwykłego rozwoju techniki, za pomocą internetu możemy mieć dostęp o większości wydarzeń kulturalnych. Nie mniej jednak zawsze warto przełamać codzienną rutynę życia, wybrać coś dla siebie z bogatej oferty i raz na jakiś czas wyjść z domu aby osobiście doświadczyć różnicy pomiędzy transmisją telewizyjną czy modną ostatnio transmisją live w internecie, a uczestnictwem w koncercie „na żywo”. Każdy kto kiedykolwiek był na jakimś koncercie potwierdzi, że zawsze wrażenia są po prostu nieporównywalne. Nawet jeżeli kiedyś widziało się coś np. w telewizji, to i tak warto pójść, aby to zobaczyć jeszcze raz „na żywo” i doświadczyć osobistego kontaktu. Nawet jeżeli ktoś twierdzi że się „nie zna”, to i tak różnicę potrafi wychwycić bezbłędnie. Jan Waresiak