Paczka dla Bohatera

Zuchy i harcerze działający w Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik zgłosili swój udział do tegorocznej, IX Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera – ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której celem jest niesienie pomocy materialnej kombatantom mieszkającym na terenie Polski, Ukrainy i Białorusi.

„Jadowniccy” harcerze włączając się do tej ogólnopolskiej akcji, na początek postanowili przygotować paczki i wesprzeć nimi ośmioro kombatantów – członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zrzeszonych w terenowym kole w Brzesku.

Zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych o długiej dacie ważności prowadzona jest w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach oraz w szkołach podstawowych w Sterkowcu i Szczepanowie. Akcja trwa do 13 grudnia, do a jej finał czyli rozwożenie paczek do obdarowanych przewidziany jest na 20 grudnia. Zachęcamy do wsparcia akcji i w tym celu prosimy o kontakt z koordynatorem akcji, phm. Bartomiejem Turlejem.

W kolejnych latach, harcerze planują rozszerzyć swoją akcję na inne miejscowości, a być może nawet włączą się do wsparcia bohaterów mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Wszystko zależy od tego z jakim zainteresowaniem ze strony mieszkańców spotka się akcja paczka dla bohatera w tym roku. Do tej pory wszystkie akcje charytatywne które przeprowadzali nasi harcerze, spotykały się z ogromną i powszechną życzliwością, co niewątpliwie dodaje młodym druhom skrzydeł i zachęca do podejmowania kolejnych inicjatyw.

W paczkach oprócz żywności i środków chemicznych, znajdować się będą również świąteczne kartki z życzeniami własnoręcznie wykonane przez zuchów. Z dotychczasowych doświadczeń wolontariuszy paczki dla bohatera z miejscowości gdzie akcja jest organizowana juzom dłuższego czasu wynika, że właśnie te kartki wzbudzają u obdarowanych ogromną radość i wzruszenie. Są przez Nich pieczołowicie przechowywane jako rzecz bardzo cenna, znak pamięci i więzi pomiędzy pokoleniami. Bardzo młodzi ludzie, którzy żyją w jakże innej rzeczywistości. Którzy, na szczęście, nie doświadczyli tragedii wojny, chcą mieć kontakt z tymi którzy w ciężkich i tragicznych dla Polski czasach potrafili „zachować się jak należy” i teraz są dla nas przykładem do naśladowania.