Odblaski dla seniorów od uczniów PSP w Okocimiu

Prawie 100 odblasków rozdali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Okocimiu. Głównym docelowym adresatem były osoby starsze. Większość akcji dotyczących bezpieczeństwa na drodze skierowana jest do dzieci. Uczniowie PSP w Okocimiu postanowili pomyśleć również o seniorach.

Akcja ta została zorganizowana w ramach inicjatyw podejmowanych przez szkołę w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Miała  ona na celu zwrócenie uwagi osób poruszających się po drodze po zmierzchu, szczególnie osób starszych, seniorów na konieczność ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Dotyczy to nieoświetlonych terenów, poza obszarem zabudowanym. Osoba poruszająca się po drodze po zmierzchu ubrana w ciemny strój i nie posiadająca elementów odblaskowych nie jest dostatecznie widoczna przez kierującego pojazdem.  

Uczniowie rozdawali odblaski osobom starszym w okolicach kościoła, po zakończonym nabożeństwie różańcowym, kiedy już zaczyna zapadać zmierzch.  Napotkane osoby zostały poinformowane o przeprowadzanej akcji oraz wręczono im  elementy odblaskowe. Wielu osobom taka akcja bardzo się podobała i byli mile zaskoczone.

W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” uczniowie zorganizowali happening

„Odblaskowy marsz” propagujący noszenie odblasków oraz wręczali własnoręcznie wykonane ulotki kierowcom na przyszkolnym parkingu. We wrześniu tego roku odbyło się również spotkanie z rodzicami które poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku kom.Tomasz Nosal a w październiku prelekcja dla całej społeczności uczniowskiej przeprowadzonej przez asp. sztab. Ewelina Buda z KPP w Brzesku.