ODBLASKOWY HAPPENING

23 października uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku zorganizowali happening na ulicach Brzeska pod hasłem „Daj się zobaczyć i żyj”. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrani w kamizelki odblaskowe w mglistej aurze, jaka panowała tego dnia, „świecili z daleka” i dzięki temu byli dobrze widoczni na drodze. Uwagę przechodniów przyciągali nie tylko strojem, ale także transparentami i plakatami, które nieśli ze sobą. Hasła na nich umieszczone były trafne i pouczające, a niektóre bardzo zabawne. Wszystkie promowały noszenie odblasków przez pieszych w różnym wieku – „Gdy o życie senior dba, to na sobie odblask ma”, „Bezpieczeństwo prosta sprawa, zebra, odblaski i rozwaga”, „Gdy zmrok zapada, każdy pieszy odblask zakłada”, „Chcesz bezpiecznie iść do szkoły, noś tornister odblaskowy”.

Na czele korowodu, przy odgłosie werbli, szła zebra w kamizelce odblaskowej, nasza szkolna maskotka BRD, która niosła znak informacyjny „Przejście dla pieszych”, zachęcając w ten sposób do przekraczania jezdni na pasach. Podczas marszu po mieście uczniowie głośno skandowali hasła wzywające do noszenia odblasków oraz rozdawali przygotowane przez siebie ulotki, w których apelowali o potrzebę korzystania z wyznaczonych przejść dla pieszych.

Gwarny i odblaskowy korowód wzbudził żywe zainteresowanie wśród przechodniów a także mieszkańców mijanych osiedli czy pracowników pobliskich instytucji, którzy z zainteresowaniem wyglądali z okien. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa wśród pieszych.

Dziękujemy przedstawicielom komendy policji z sekcji ruchu drogowego za czuwanie nad bezpieczeństwem przeprowadzanej akcji.

(PSP 3 Brzesko)