Rynek jest the best!

Mija zaledwie 9 miesięcy od objęcia gospodarstwa przez nowego burmistrza Tomasza Latochę, a na Brzeskim Rynku odbyły się już trzy imponujące imprezy jakich to miejsce nigdy przedtem nie widziało. Na wiosnę w okresie przedświątecznym zorganizowany został Jarmark Wielkanocny. Była to pierwsza tego typu impreza w Brzesku i od razu została bardzo ciepło przyjęta przez mieszkańców, którzy mają nadzieję, że na stałe wejdzie ona  do kalendarza imprez i z roku na rok będzie coraz bogatsza i atrakcyjniejsza. Na początku lata w pamięci wszystkich zapisał się fantastyczny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Strauss Syfony Orchestra. Do tego czwórka wspaniałych śpiewaków i zespół baletowy. Trzy w jednym. I jeszcze kolorowo podświetlone kamienice otaczające rynek. Rozmach przedsięwzięcia robił ogromne wrażenie. Takiego koncertu Brzesko jeszcze nie widziało. Koncert był możliwy dzięki współpracy władz gminy, powiatu i województwa. Nie ma wątpliwości, że biorąc pod uwagę rozmach tego przedsięwzięcia, udźwignięcie wszystkich kosztów z tym związanych tylko przez samorząd gminny, po prostu nie byłoby możliwe. Do imprezy dołożył się powiat  brzeski i w sposób bardzo znaczący, województwo małopolskie. Okazało się, że rzecz dotychczas niemożliwa okazała się możliwa i to w bardzo szybkim terminie.

No i teraz Małopolski Festiwal Smaków. Impreza o randze wojewódzkiej. Gmina przejęła do realizacji zadanie wojewódzkie, a wraz z nim bardzo zacną, bo wynoszącą aż 180 tysięcy kwotę na jego realizację. Czy kiedykolwiek w ostatnich dziesięciu latach Brzesko realizowało projekty wojewódzkie? Czy kiedykolwiek otrzymało aż tak ogromneśrodki na realizację pojedynczego zadania? Zaledwie kilka miesięcy i trzy potężne imprezy. Czy odkąd Rynek został przebudowany miało miejsce coś takiego? 

W czasie wyborów do na urząd burmistrza Brzeska, polityczna konkurencja ustami swoich najbardziej prominentnych działaczy nie wahała się straszyć mieszkańców( co wielu z nas zapewne dobrze jeszcze pamięta, bo się z tym działacze nie kryli), że wybór Tomasza Latochy to katastrofa, bo w województwie w tej kadencji rządzić będzie inna (ich) opcja polityczna, która za karę, że mieszkańcy „źle” wybrali,odetnie gminę od wszelkich środków. No cóż, każdy ocenia według swojego formatu, ale niepotrzebnie lokalni działacze przylepiali łatkę mściwych złośliwych gnomów swoim wyżej postawionym kolegom, bo mocno się pomylili. Bardzo szybko okazało się bowiem, że nowy burmistrz Tomasz Latocha bardzo dobrze dogaduje się z nowymi władzami województwa małopolskiego. A nowe władze województwa nie są zaślepione niczym polityczna sekta i potrafią współpracować przy realizacji wartościowych projektów na zasadzie wzajemnego szacunku, czego efekty możemy na własne oczy oglądać.

Życie Brzeska