PIKNIK DOŻYNKOWY W BUCZU

„Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze” z prezes Stanisławem Górą oraz parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy byli organizatorami czwartkowego pikniku dożynkowego w Buczu. Samorząd brzeski reprezentowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i wiceburmistrz Grzegorz Brach. Uroczystości rozpoczęły się mszę świętą, której przewodniczył  ksiądz proboszcz Ryszard Pluta.

W samo południe na placu zabaw rozpoczął się piknik. Członkowie stowarzyszenia przygotowali wiele atrakcji dla licznie przybyłych mieszkańców Bucza i sąsiednich miejscowości. Były wspaniale potrawy, ciasta, loteria fantowa, konkursy oraz występy ZPiT Porębianie. W konkursie na najpiękniejszą wiązankę jurorzy w osobach burmistrza Brzeska Tomasza Latochy oraz  Marii Karaś, szefowej Porębian, znanej twórczyni ludowej, mieli „twardy orzech do zgryzienia”, aby wybrać trzy najładniejsze i zgodne z tradycją wiązanki,  gdyż wszystkie przedstawione do konkursu  były piękne.

Znakomite wykonanie przez Porębian  suit, Lajkonik w którego wcielił się Lech Pikuła oraz popisy śpiewacze podbiły serca  zgromadzonych na pikniku. Członkowie stowarzyszenia przygotowali też loterię z cennymi nagrodami oraz wspólne śpiewanie pieśni regionalnych i patriotycznych.  Słoneczna pogoda, przygotowane atrakcje oraz wspólna chęć spędzenia świątecznego dnia przyczyniła się do  bardzo dużej frekwencji mieszkańców na pikniku. Organizatorzy już zapraszają na następny rok do Bucza.