Wyjątkowi goście w brzeskiej komendzie

Pomimo barier i problemów, z jakimi muszą się borykać wychowankowie Domu Pomocy Społecznej prowadzonej przez Siostry Służebniczki NMP w Brzesku, zawsze są uśmiechnięci i pełni pozytywnej energii. Tych wyjątkowych gości brzescy policjanci z przyjemnością przywitali w budynku komendy. 

16 lipca br., brzeskich policjantów odwiedzili podopieczni miejscowego Domu Pomocy Społecznej. Z wychowankami DPS-u funkcjonariusze zaprzyjaźnili się już jakiś czas temu i chętnie pomagają im w codziennym funkcjonowaniu, m.in. przez zakup artykułów pierwszej potrzeby. Za każdym razem podopieczni odwdzięczają się uśmiechem i radością. Nić porozumienia i sympatii, jaka nawiązała się pomiędzy policjantami a podopiecznymi jest niezwykła. Niektórzy z wychowanków początkowo z dystansem podchodzili do spotkań z policjantami. Dziś są otwarci i z niecierpliwością oczekują na każde kolejne spotkanie.

Goście mogli z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Wychowankowie odwiedzili szefa brzeskich policjantów, który dla każdego przygotował  słodki poczęstunek. Odwiedzili pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz, z ciekawością słuchali czym zajmują funkcjonariusze. Podopieczni zobaczyli sprzęt policyjny, w tym motor i radiowóz. Odwiedzili też Stanowisko Kierowania.

Policjanci opowiedzieli o pracy technika kryminalistyki, robiąc przy okazji pamiątkowe odciski linii papilarnych. Największą atrakcją była niewątpliwie wizyta na policyjnej strzelnicy.

Miłym akcentem kończącym wizytę w komendzie były pamiątkowe zdjęcia i podziękowania.

_
KPP Brzesko