100 litrów krwi na 100-lecie Policji – akcja krwiodawstwa w Brzesku

W tym roku Polska Policja świętuje 100 rocznicę powstania. Ten wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na wiele sposobów. Na terenie województwa małopolskiego z tej okazji organizowana jest akcja krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”, w ramach której przeprowadzane są zbiórki krwi. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku i szef brzeskich policjantów również zorganizowali akcję oddawania krwi.

Dzisiaj, 15 lipca 2019 r.  w godzinach od 8.00 do 13.00 w budynku strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zorganizowano punkt poboru krwi. Wśród dzielących się życiodajnym darem nie zabrakło policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, którzy chętnie i systematycznie oddają krew kierując się sercem i chęcią niesienia pomocy. W akcji wzięło udział 17 osób. W sumie udało się zgromadzić 7 650 ml krwi.

Zebrana w akcji krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu. O tym, że oddawanie krwi jest wartościowym gestem nikogo nie trzeba przekonywać. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. 

Twoja krew ratuje życie! 

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie akcji!

_
KPP Brzesko