Z nami bezpieczniej – powitanie lata u przedszkolaków

Z myślą o bezpieczeństwie podczas wakacji brzescy policjanci odwiedzili przedszkolaków promując podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mundurowi objaśniali co zrobić, aby uniknąć przykrych zdarzeń i wypadków oraz instruowali, jak się zachować w przypadku zagubienia czy kontaktu z obcą osobą. A, że nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą przyswajania wiedzy, udowodniły to same dzieci uczestniczące w pikniku.

Zabawy i konkursy, pokaz sprzętu policyjnego, towarzystwo policyjnej maskotki to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowała policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii brzeskiej jednostki, która odwiedziła dzieci z Przedszkola „Cypisek” w Brzesku. Uczestnikom czwartkowego, 27 czerwca br., pikniku towarzyszył Inspektor Gryf, maskotka brzeskiej Policji, do którego chętnie przedszkolaki przylgnęły. Przytulaniu do pluszowej maskotki nie było końca.

Podczas zabawy policjantka przekazywała dzieciom informacje na temat bezpieczeństwa na drodze i podczas letniego wypoczynku. Objaśniła jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz wskazała, gdzie szukać pomocy, jeżeli zajdzie taka konieczność. Sierż. szt. Monika Lis przypomniała o konieczności jeżdżenia w fotelikach ochronnych, a także o ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Zwróciła też uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci podczas pikniku dopytywały o ciekawe aspekty służby policjanta i mogły z bliska zobaczyć wyposażenie każdego policjanta. Na zakończenie pikniku każdy przedszkolak mógł zasiąść za kierownicą radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Inspektorem Gryfem.

Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 

Do zobaczenia po wakacyjnej przerwie!

_
KPP Brzesko