Uroczyste wręczenie promes zwycięzcom konkursu INICJATYWY

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, OSP Bucze i OSP Łoniowa zwyciężyli w konkursie grantowym Carlsberg Polska, otrzymując największą liczbę głosów. 27 czerwca br. w Urzędzie Miasta Brzeska odbyło się uroczyste wręczenie promes zwycięzcom, których w głosowaniu internetowym wybrali mieszkańcy. 

Pan Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i przedstawicielka Carlsberg Polska, Jagoda Jastrzębska wręczyli promesy zwycięzcom konkursu grantowego INICJATYWY. Uroczystość miała miejsce wczoraj, tj. 28 czerwca w Urzędzie Miasta Brzeska. 

To wielka radość i satysfakcja móc osobiście pogratulować przedstawicielom zwycięskich organizacji i życzyć im powodzenia. Projekty, które będą realizowane niewątpliwie są ważne i potrzebne dla lokalnych społeczności Brzeska, Bucza, Łoniowej, jak też okolic. – mówi Tomasz Latocha, Burmistrz Miasta Brzeska. – Ogromne podziękowania składam mieszkańcom za zaangażowanie w głosowanie, które zadecydowało o wyborze i przyznaniu grantów.

Liczba złożonych wniosków oraz oddanych głosów przez mieszkańców świadczy o tym, iż program grantowy INICJATYWY w nowej, odświeżonej formie to dobry kierunek jego rozwoju. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w realizacji projektów. Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy do składania wniosków w przyszłym roku. – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska, odpowiedzialna za program grantowy INICJATYWY. 

Dla przypomnienia, konkurs odbywał się w ramach 6. edycji programu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy. Internauci oddali najwięcej głosów na trzy projekty, które zostaną zrealizowane na rzecz społeczności lokalnych w sąsiedztwie Browaru Okocim. Granty w wysokości 10 000 zł otrzymują:

  • Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku – na rewitalizację zieleni miejskiej Brzeskiego Rynku (I etap),
  • Ochotnicza Straż Pożarna Bucze – na projekt pod nazwą „OSP Bucze użyczy wszystkim klucze”, który przewiduje remont i zagospodarowanie sali w budynku OSP,
  • Ochotnicza Straż Pożarna Łoniowa – na projekt pod nazwą „Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą”, który obejmuje modernizację obecnego pokrycia dachowego Amfiteatru OSP Łoniowa.

Zwycięskie organizacje mają czas na realizację zawnioskowanych projektów do końca października 2019 r. 

Partnerem konkursu grantowego jest Urząd Miasta w Brzesku.

Więcej informacji na www.inicjatywy.com.pl

_

UM Brzesko

Fotografia: Paulina Miś-Wiewióra