„Taki dzielnicowy to skarb. Na niego zawsze można liczyć” – mieszkańcy gminy Dębno tak wypowiadają się o kandydacie do plebiscytu Policjant Małopolski Roku 2019

Koleżanek i kolegów z pracy nie dziwi, za co asp. Marcin Adamczyk, dzielnicowy z terenu gminy Dębno został nominowany do plebiscytu Policjant Małopolski Roku 2019. Marcin to policjant z krwi i kości, dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie jeśli chodzi o dobro mieszkańców jego rewiru. W pełni oddaje się swojej pracy a Ci co go znają mówią, że nie zamieniliby swojego dzielnicowego.  

Troszczy się o swoich mieszkańców i ich bezpieczeństwo, służy radą i pomocą, wspiera w rozwiązywaniu problemów – to cały Marcin. Satysfakcja z pomocy innym jest dla niego budująca a podziękowania, które płyną z ust mieszkańców stanowią mobilizację do dalszej, wytężonej pracy. Trzeba też podkreślić, że Marcin jest niezwykle skromnym policjantem, o jego zasługach przełożeni nie raz dowiadywali się dopiero z ust mieszkańców.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to do niego w pierwszej kolejności zwracają się mieszkańcy ze swoimi problemami. Wachlarz spraw do rozwiązania przez dzielnicowego jest ogromny. Sąsiedzkie spory i nieporozumienia, awantury domowe, problemy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym to codzienność. Dzielnicowy musi wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami. W jego kontaktach z ludźmi nie może też zabraknąć empatii i zrozumienia, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje krępujące czy też osobiste dramaty. Takich niestety w codziennej służbie policjantów nie brakuje. Są też jednak momenty, w których wysiłek i starania dzielnicowych zostają docenione przez mieszkańców.

„Wierzymy, że okazywana przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dzieci. Na niego zawsze można liczyć” – to słowa Pani Dyrektor jednej ze szkół na terenie gminy Dębno w skierowanym podziękowaniu.

Asp. Marcin Adamczyk w Policji służy od 2005 roku. Od początku związany jest z pionem prewencji. Od 6 lat realizuje się na stanowisku dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym powierzonego rejonu, o czym świadczą liczne podziękowania ze strony mieszkańców, jak i instytucji współpracujących z Policją. Policjant angażuje się w sprawy lokalnej społeczności wielokrotnie pomagając w rozwiązaniu ich, każdy mieszkaniec wie, że o każdej porze dnia i nocy może się do niego zgłosić z problemem. Policjant bierze aktywny udział w podejmowanych działaniach profilaktycznych m.in. spotkaniach i prelekcjach z dziećmi i młodzieżą, propagując ogólne zasady bezpieczeństwa. Za zaangażowanie i osiągane wyniki w służbie wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku. Jest też honorowym dawcą krwi.

Asp. Marcin Adamczyk nigdy nie pozostaje obojętny na sugestie i prośby mieszkańców, szczególnie jeśli to dotyczy ich bezpieczeństwa. Chętnie też pomaga. O Marcinie, jego aktywności i sercu, które wkłada w codzienną służbę mogliśmy nieraz przeczytać na naszej stronie internetowej.

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/dzielnicowi-niosa-pomoc

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/na-niego-zawsze-mozna-liczyc-podziekowania-dla-dzielnicowego

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/jak-na-co-dzien-wyglada-sluzba-w-policji-spotkanie-policjantow-z-mlodzieza

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/content/policjantem-roku-2018-zostal-funkcjonariusz-brzeskiej-jednostki

Marcinie życzymy powodzenia i trzymamy za Ciebie kciuki!

Ty też możesz zagłosować na Marcina https://gazetakrakowska.pl/p/kandydat/asp-marcin-adamczyk%2C639449/

O szczegółach plebiscytu można poczytać https://gazetakrakowska.pl/policjant-malopolski-roku-2019-trwa-glosowanie/ar/c15-14153457

KPP Brzesko/ Życie Brzeska