Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w Brzesku

W Brzesku w piątkowy wieczór 31 maja odbyło się spotkanie Prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusława Rogalskiego z osobami które pomagały zbierać podpisy dla listy wyborczej Ruchu Prawdziwa Europa Europa Christi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chociaż w ostateczności lista została wycofana z wyborów, aby wobec agresywnego ataku środowisk lewackich, nie zaszkodzić szeroko rozumianemu obozowi patriotycznemu, to jednak okazało się, że jest bardzo duże zapotrzebowanie wśród wyborców na partię jednoznacznie wyrazistą i zdecydowaną bronić wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. Wyrazem tego jest fakt, że zaledwie w ciągu kilku dni udało się zebrać ponad dwanaście tysięcy podpisów w okręgu małopolskim i świętokrzyskim. Akcję zbiórki podpisów w okręgu koordynował Czesław Kwaśniak pełnomocnik ZChR na Małopolskę. 

Czesław Kwaśniak pełnomocnik krajowy ds. budowy struktur ZChR

Prezes Bogusław Rogalski przyjechał do Brzeska na spotkanie specjalnie po to aby spotkać się i osobiście podziękować wszystkim za zaangażowane, które w okręgu małopolskim i świętokrzyskim przyniosło tak pozytywny rezultat. Podkreślił, że Małopolska jest sercem Polski i gdzie cały czas żyją tradycyjne wartości będące fundamentem naszej europejskiej cywilizacji. Podkreślił, że jest to wyraz jego szacunku dla ludzi, którzy tak ofiarnie i z powodów ideowych zaangażowali się w zbiórkę podpisów. Łatwo jest partii która dysponuje ogromnymi środkami (pochodzącymi z resztą z państwowej kasy) prowadzić skuteczną kampanię. Tak luksusowych warunków nie ma Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi, udaje się stopniowo budować kolejne struktury, które w ostateczności powinny przynieść wyborczy sukces.  

Prezes Bogusław Rogalski zadeklarował, że Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin już teraz rozpoczyna przygotowania do startu w nadchodzących za kilka miesięcy wyborach do Sejmu. W tym celu powołany został Krajowy Koordynator ds. tworzenia struktur partii. Został nim Czesław Kwaśniak, który udowodnił, że jest bardzo dobrym organizatorem. Czesław Kwaśniak poinformował, że do połowy czerwca planowane jest powołanie pełnomocników ZChR we wszystkich województwach, a do końca czerwca we wszystkich 41 okręgach wyborczych do Sejmu. Zachęcił przybyłych do Brzeska sympatyków z całego okręgu małopolskiego i świętokrzyskiego do włączenia się w proces tworzenie struktur partii, aby na jesieni wystartować w wyborach do Sejmu i odnieść wyborczy sukces, co nie jest łatwe w czasach kiedy polityczna scena został zdominowana przez dwa bloki, które walczą ze sobą na śmierć i życie. 

Na spotkanie do Brzeska przyjechało również wielu gości z całej polski. Byli więc miedzy innymi Zygmunt Wrzodak – były przewodniczący Solidarności Ursusa, Adam Słomka – Prezes KPN, Dariusz Chmel – przedstawiciel KWW Iskra, Prezes Prawicy Rzeczpospolitej  z Krakowa Piotr Boroń i Prezes PR z Kielc Marek Ciuraszkiewicz, Pełnomocnik Bezpartyjnych Samorządowców na Małopolskę Krzysztof Holender, Aleksander Luty – przedstawiciel Samoobrony a także wielu byłych posłów Ligi Polskich Rodzin, którzy są zainteresowani włączeniem się w tworzenie struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. 

Życie Brzeska