ZAPRASZAMY NA AUKCJĘ PRAC UCZESTNIKÓW WTZ

29 maja 2019 r., o godz. 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbędzie się XVII aukcja prac uczestników  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka publiczna w Brzesku jak co roku serdecznie zapraszają do uczestnictwa w  tym wydarzeniu.

Aukcję rozpocznie spektakl pt. „Bo świat to my”, w wykonaniu grupy teatralnej „Szał dzika”. Poza aukcją i licytacją prac, wiele wspaniałych wyrobów uczestników WTZ będzie można zakupić w wolnej sprzedaży.

Od 22 maja trwa przedaukcyjna wystawa prac w RCKB w Brzesku, znajduje się na niej ponad 300 prac wykonanych podczas zajęć terapeutycznych w siedmiu pracowniach – plastycznej, ceramicznej, rękodzieła artystycznego, rysunku na szkle i witrażu, krawieckiej, metaloplastyki oraz stolarskiej. Wśród autorów prac znajdują się osoby nagradzane za szczególne osiągnięcia w twórczości artystycznej, niejednokrotnie zajmujące czołowe miejsca w konkursach PFRON, na etapach małopolskich i ogólnopolskich oraz innych konkursach artystycznych.

Prezentowane obrazy wykonane są w różnych technikach i wymiarach, malowane farbami akrylowymi i witrażowymi, wyszywane haftem krzyżykowym, wstążeczkowym i florenckim Wszystkie prace wykonane są z dużą starannością i dokładnością, dbałością o szczegóły, ale jednocześnie lekkim, świeżym i swobodnym stylem, jaki cechuje praca osób niepełnosprawnych.  Podziwiać można piękną i oryginalną ceramikę, a wśród niej misy, patery, wazony, płaskorzeźby oraz ręcznie lepione figurki przedstawiające m. in. anioły, postaci świętych – wszystko to dekorowane szkliwem, farbami akrylowymi i angobami. Na wystawie znajdują się także przedmioty dekoracyjno-użytkowe z metalu tj. świeczniki, kwietniki, zestawy kominkowe oraz drewniane szkatułki na drobiazgi. Wszystkie obrazy prezentowane na wystawie zostały oprawione w pracowni stolarskiej warsztatu.

Coroczna aukcja prac to szczególny dzień dla uczestników brzeskiego warsztatu. Możliwość pokazania swoich umiejętności i zdolności szerszej publiczności, jest dla podopiecznych powodem do wielkiej dumy, satysfakcji i radości oraz stanowi motywację do dalszych twórczych działań. Zebrane środki materialne zostaną wykorzystane na rehabilitacje społeczną uczestników.