PIOSENKA HARCERSKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

Już po raz 18. dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach i drużyna harcerska „Leśna dziatwa” byli organizatorami Powiatowego Przeglądu Piosenki Harcerskiej, po raz drugi odbył się w Jodłówce, na terenie nadleśnictwa. Koordynatorem przeglądu był Marek Bochenek. Gośćmi honorowymi przeglądu byli Adam Zydroń z komendy Hufca im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Iwona Tomasik z mokrzyskiej filii biblioteki i Urszula Halik – prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Wsi Mokrzyska.

Do zaprezentowania swoich wokalnych umiejętności zgłosiło się sześć drużyn harcerskich i trzy gromady zuchowe, zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom wokalny, a śpiewom towarzyszyły układy choreograficzne. Po zmaganiach, w oczekiwaniu na wyniki wszyscy mogli skosztować pysznej kiełbaski z ogniska i poczęstować się słodkościami.

Wyróżnienia w XVIII Przeglądzie Piosenki Harcerskiej
– drużyna harcerska – „Iskierki”
– gromada zuchowa – „Pogodni”
– solistka w kategorii drużyna harcerska – Kornelia Śliz „Czchowskie orły”
– solistka w kategorii gromady zuchowe – Julia Kęder „Leśne ludki”
– przebój przeglądu – „Piosenka na siedem głosów” „Gwiezdne gryfy”

Wyróżnione drużyny, gromady i solistki otrzymały pamiątkowe nagrody, statuetki, dyplomy, które wręczali Maria Motyka, Marek Kossoń, Maciej Podobiński, Stanisław Rosa i Adam Zydroń. Organizatorzy imprezy kierują podziękowania za nieocenioną pomoc dla Matyldy Chruściel, Ewy Surowieckiej i Wiktorii Ślusarz, słowa uznania należą się druhom Jakubowi Rzenno i Szymonowi za pomoc przy oprawie artystycznej przeglądu.

Darczyńcy XVIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Harcerskiej
– Urząd Miejski w Brzesku, starostwo brzeskie, Komenda Hufca im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Delikatesy Centrum w Mokrzyskach, SPAR w Mokrzyskach, Trans-Lis Bet w Mokrzyskach, Marek Dadej – dyrektor BOSiR, Cinemat Projekt – Kino Planeta w Brzesku, rodzice harcerzy „Leśnej dziatwy”, FHP „Arak” Wola Dębińska.