DELEGACJA AUSTRIACKIEGO CZARNEGO KRZYŻA Z WIZYTĄ W BRZESKU

8 maja gościli w Brzesku przedstawiciele austriackiego Czarnego Krzyża – prof. Erwin Fitz, Johannes Kainzbauer oraz wieloletni sympatyk stowarzyszenia – Krzysztof Garduła.

Austriacki Czarny Krzyż – organizacja założona w 1919 roku przez kombatantów I wojny światowej zajmuje się utrzymaniem oraz budową cmentarzy wojskowych z okresu wojny. Kilka razy w roku przedstawiciele Austriackiego Czarnego Krzyża odwiedzają Małopolskę, wizytując wojenne nekropolie. Tym razem przedstawiciele stowarzyszenia odwiedzili gminę Brzesko. Na początku wizyty odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Brzesku, na którym omówiono plany stowarzyszenia w zakresie renowacji cmentarzy w Małopolsce.

Punktem kulminacyjnym spotkania było zwiedzanie cmentarzy wojskowego i żydowskiego w Brzesku oraz cmentarza w Szczepanowie. Dzięki obecności historyka Miejskiego Ośrodka Kultury – Jerzego Wyczesanego, goście mogli pozyskać nowe informacje dot. wydarzeń historycznych z okresu I wojny światowej, które rozegrały się na terenie gminy.

Brzesko.pl