Złoto i dwa brązowe medale dla terytorialsów z Małopolski

Trzech żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej stanęło na podium Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w półmaratonie w Białymstoku.
W miniony weekend 5 maja trzech żołnierzy 11 MBOT: st. szer. Tomasz Buksa,
st. szer. Katarzyna Zamora-Rembiasz oraz szer. Przemysław Mendyk reprezentowali Małopolskę podczas Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Półmaratonie rozgrywanych w Białymstoku.
Największy sukces odniósł mieszkaniec Raby Wyżnej (powiat nowotarski) st. szer. Tomasz Buksa, który w klasyfikacji mężczyzn do 35 roku życia z czasem 1:17:44 nie dał szans swoim konkurentom, zajmując pewne pierwsze miejsce. Na najniższym stopniu podium z czasem 1:21:57 stanął drugi żołnierz 11 MBOT szer. Przemysław Mendyk z Bobrek (powiat oświęcimski).
W klasyfikacji indywidualnej kobiet do 35 roku życia trzecie miejsce z czasem 1:44:11 zajęła st. szer. Zamora-Rembiasz z Krakowa. Jak sama mówi to nie pierwsze jej osiągnięcie. – Wcześniej brałam udział w II edycji „Przełajowego Biegu Terytorialsa” na 17 km, gdzie również zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet oraz dwukrotnie startowałam w biegu „Runmageddon” zdobywając srebrny i złoty medal. Oprócz tego było parę innych mniej ważnych biegów.
Mistrzostwa WOT w półmaratonie odbyły się w ramach 7 PKO Białystok Półmaraton. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, sklasyfikowano ok 3300 osób.
W zawodach wzięło udział 70 biegaczy reprezentujących dziewięć brygad obrony terytorialnej z całej Polski.