DOTACJA NA EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ

Eko-rady na odpady – edukacja ekologiczna w gminie Brzesko. Od 6 maja 2019 r. Gmina Brzesko realizować będzie projekt związany z edukacją ekologiczną, skierowany do dzieci oraz społeczności lokalnych. Wartość projektu wynosi 35 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to blisko 11 tysięcy złotych.

W ramach projektu realizowanych będzie kilka zadań. W nową infrastrukturę zostanie wyposażona istniejąca przy ul. Szczepanowskiej w Brzesku ścieżka ekologiczno-edukacyjna. Zamontowane wzdłuż ścieżki będą stoliki, ławki, kosze na śmieci, zawieszone zostaną także budki lęgowe.

Ponadto planowane jest przeprowadzenie dwóch konkursów. Pierwszy z nich  „Brzesko – czysta gmina” będzie organizowany już po raz osiemnasty, natomiast drugi polegający na zużytych baterii – po raz piętnasty. Celem konkursów jest promowanie dobrych nawyków – od oszczędzania energii, wody, świadomego zużywania papieru, zbiórki elektrośmieci czy baterii.

W czerwcu zaplanowano piknik ekologiczny dla 300 dzieci, który odbędzie się w Brzesku na terenach obok hotelu August. Piknik przeprowadzony zostanie przez Fundację Eko i weźmie w nim udział około 300 uczniów nagrodzonych lub wyróżnionych w konkursach. Również w czerwcu odbędzie się szkolenie „Ochrona środowiska w domu, na osiedlu, w mieście” skierowane do radnych, przewodniczących osiedli i sołtysów.

Partnerzy projektu

Fundacja Eko, Brzeskie Zakłady Komunalne, Spółdzielnia Pracy Argo-Film z Tarnowa, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Brzesko, Stowarzyszenie Ekopsychologia z Zakliczyna.

Brzesko.pl