Policjanci uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej

Delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku mł.insp. Bogusławem Chmielarzem oddała hołd pomordowanym w Katyniu. Dla uczczenia rocznicy tej zbrodni w Szkole Podstawowej w Sufczynie odbyła się uroczystość upamiętniająca jej ofiary.

Pamięć o tych, którzy zostali pomordowani w Katyniu, a zwłaszcza mieszkańców naszych terenów pozostaje żywa. 4 kwietnia 2019r. przy obelisku upamiętniającym zamordowanych aspiranta Policji Państwowej Antoniego Rusina i Porucznika Alojzego Antoniego Rusina, jak co roku zgromadzili się mieszkańcy, dzieci i młodzież, przedstawiciele samorządów lokalnych, służb mundurowych, instytucji państwowych oraz przedstawiciele rodzin zamordowanych.

Pamięć o ofiarach zbrodni uczczono modlitwą i minutą ciszy. Następnie delegacje złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem zamordowanych. Hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej z ramienia brzeskiej Policji złożyła delegacja na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku mł.insp. Bogusławem Chmielarzem. Szef brzeskich policjantów podczas wystąpienia podkreślał jak ważna jest pamięć o tych, którzy zginęli. Dzięki takim uroczystościom młode pokolenia kształtują swoją tożsamość narodową i kultywują ważne wartości patriotyczne.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko